Za nami trzecie warsztaty profilaktyczne pn. „Żyć zdrowo”

0

Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM realizuje w tym roku projekt dla mieszkańców całego regionu. Cykl spotkań dotyczy szeroko pojętego zdrowia, profilaktyki, objawów i leczenia wielu chorób. W tym zakresie już trzykrotnie przeprowadzono tematyczne warsztaty.


– Pierwsze spotkanie odbyło się w lipcu i poświęcone było zdrowemu żywieniu oraz cukrzycy. Zaprosiliśmy wówczas do współpracy Polskie Stowarzyszenie Diabetologów z koła nr 2 w Brzegu, na czele z „Aniołem Farmacji” panem Michałem Wysockim, który fachowo i profesjonalnie poprowadzili prelekcje odpowiadając na wszystkie pytania przybyłych osób – mówi Magdalena Kłoda, kierownik WZT przy BSSM.

Drugie warsztaty dotyczyły kwestii onkologicznych oraz promocji zdrowia. Prelegentki z Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia oraz Stowarzyszenia Zdrowie, przedstawiły istotę oraz potrzebę profilaktyki zdrowotnej.

– Trzecie i jednocześnie przedostatnie spotkanie miało miejsce 9 października. Rozmawialiśmy o bardzo istotnych zagadnieniach, a mianowici o sprawach ortopedycznych, pierwszej pomocy oraz rehabilitacji. Tym razem w warsztatach uczestniczyli: lekarz medycyny sportowej pan Marek Bratkowski, długoletni wyspecjalizowany ratownik medyczny pan Andrzej Wojnarowski oraz rehabilitanci z Centrum Usług Rehabilitacji Społecznej przy BSSM w Brzegu – tłumaczy koordynatorka projektu „Żyć Zdrowo”.

Dodajmy, że ostatnie spotkanie odbędzie się 29 listopada, a tematem przewodnim warsztatów będzie zdrowie psychiczne i wsparcie terapeutyczne. Uczestnicy dowiedzą się również, jak radzić sobie ze stresem. Zadanie współfinansowane przez Powiat Brzeski, a realizowane przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Brzegu.