Dariusz Byczkowski jednym z najaktywniejszych radnych Sejmiku Opolszczyzny

0

Taką ocenę wystawił brzeżaninowi i dyrektorowi Muzeum Piastów Śląskich Norbert Krajczy, przewodniczący Sejmiku. W nagrodę przekazał pamiątkową statuetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Dariusz Byczkowski to jeden z najdłuższych stażem radnych Sejmiku Województwa Opolskiego. Aktualnie rozpoczyna 4 kadencję z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W mijającej kadencji był szefem klubu radnych tego ugrupowania.

Zaangażowanie Byczkowskiego w sprawy województwa, szczególnie jego zachodniej części oraz działalność społeczną doceniają radni, którzy przez ostatnie lata działali w ramach koalicji PO-PSL-Mniejszość Niemiecka. W ocenie dr Norberta Krajczego, Dariusz Byczkowski jest jednym z najaktywniejszych radnych wśród samorządowców, a z pewnością pośród radnych opozycji. Przewodniczący docenił też pracę Dariusza Byczkowskiego w stworzeniu wystawy poświęconej Kresowianom w Muzeum Piastów Śląskich.

Doceniając pracę samorządową oraz z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego przekazał statuetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego dla radnego Dariusza Byczkowskiego.

Dodajmy, że w tegorocznych wyborach samorządowych Dariusz Byczkowski uzyskał ponad 10,5 tys. głosów, co jest trzecim wynikiem w całym województwie opolskim. Na większe poparcie mieszkańców Opolszczyzny mogli liczyć tylko obecny marszałek województwa Andrzej Buła oraz wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.