Prozdrowotne działania, promocja zdrowego stylu życia, edukacja i wymiana doświadczeń

0

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 w Brzegu podjęło się kolejnego wyzwania. Jest nim zadanie publiczne z zakresu ochrony i promocji zdrowia, które zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu Brzeskiego i będzie realizowane od maja do listopada 2019r. Zadanie kierowane jest do diabetyków, ich rodzin i opiekunów oraz wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką oraz promocją zdrowego stylu życia.


„PRZESKOCZ CUKRZYCĘ” to projekt realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 w Brzegu współfinansowane przez Powiat Brzeski. Celem podjęcia różnorodnych działań wpisujących się w powyższe zadanie jest przede wszystkim:
1. Wspieranie rozwoju edukacji diabetologicznej wśród chorych, jak i całego społeczeństwa. 2. Działanie na rzecz integracji środowiska.
3. Promowanie profilaktyki i promocji zdrowia diabetyków poprzez popularyzację kultury fizycznej, popierane inicjatyw społecznych w zakresie sportu, kultury, turystyki i rekreacji.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, których choroba cywilizacyjna jaką jest cukrzyca bezpośrednio dotyczy, ale również wszystkich tych, dla których zdrowie jest wartością o którą należy się troszczyć i dbać. W ramach projektu oferujemy szereg różnorodnych działań, na które serdecznie wszystkich zapraszamy, oto one:
– 15 maja, spotkanie na temat: Odżywianie w cukrzycy- praktyczne wskazówki, prowadząca: mgr dietetyk Aneta Barcewicz,
– spotkanie: 27maja, temat: Aktywność fizyczna w Cukrzycy – prowadzący: mgr fizjoterapii Dariusz Banik,
– spotkania w czerwcu, wrześniu i październiku: Kąpiel w dźwiękach gongów i mis terapeutycznych – prowadząca: neurologopeda mgr Urszula Drebschok,
– spotkanie z podologiem w czerwcu, temat: Profilaktyka stopy cukrzycowej,
– spotkanie we wrześniu i październiku, temat: Muzykoterapia – spotkanie z dźwiękami natury – prowadząca: mgr Agnieszka Bucma,
– spotkanie w czerwcu i październiku, temat: Warsztaty kulinarne – bądź zdrów,
spotkania cykliczne 1 x w tygodniu, od maja do listopada, temat: Marsz po zdrowie –Nordic Walking – instruktor Noric Walking mgr Agnieszka Bucma,
– spotkanie w listopadzie, temat: Posumowanie ewaluacyjne zadania – PRZESKOCZ CUKRZYCĘ.

Wszystkie spotkania kończą się konkursami wraz z nagrodami. Zapraszamy, przyjdź, skorzystaj, ucz się razem z nami, odpoczywaj razem z nami. Razem jest łatwiej i przyjemniej.

Zastanawiasz się czy możesz uprawiać sport i jak to robić? Jaka forma aktywności fizycznej jest dla Ciebie wskazana? Przyjdź, pokażemy, nauczymy, a przy okazji miło spędzisz czas. Chcesz więcej dowiedzieć się na temat diety osoby chorej na cukrzycę, jakie składniki pokarmowe wybierać?, jak przygotowywać pełnowartościowe posiłki w oparciu o normy żywieniowe dedykowane cukrzykom? Zapraszamy, przyjdź, doradzimy i przy okazji zjemy coś zdrowego i wartościowego. Chcesz się zrelaksować, odprężyć i odpocząć ? Zapraszamy przyjdź, organizujemy takie zajęcia właśnie dla Ciebie.

My jako stowarzyszenie: POMAGAMY – WSPIERAMY – DORADZAMY.

Grażyna Garbe, Renata Listowska