BSSM realizuje kolejny projekt. Wydarzenie pn. „To właśnie My” przyciągnęło wielu uczestników

0

W piątek (30. sierpnia) odbyła się druga odsłona zadania pn. „To właśnie My”, które realizowane jest przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM. Tym razem osoby niepełnosprawne integrowały się na terenie poligonu w Skarbimierzu, którym obecnie zarządza stowarzyszenie Brzeg 4×4.


– Projekt kierowany jest dla lokalnej społeczności w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Mieliśmy podstawiony autobus, który zabrał wszystkich uczestników. W otoczeniu przyrody spotkało się około 80 osób, które chętnie i czynnie wykonywały zadania o tematyce sportowo-rekreacyjnej, np. przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach, gra w piłkę lub paletki. Nie mogło także zabraknąć ogniska i odpoczynku na hamaku – mówi Magdalena Kłoda, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy BSSM.

To oczywiście nie koniec atrakcji plenerowej imprezy. Dzięki stowarzyszeniu Brzeg 4×4 uczestnicy wydarzenia mieli okazję przejechać się terenowymi autami po off-roadowym torze.

– W takich sytuacjach wszyscy są równi i każdy ma prawo do szczęścia. Właśnie o to chodzi w tym zadaniu, aby pokazać, że osoby z nieprawidłowością potrafią, chcą i mają prawo do szczęścia. Pomimo swojej sytuacji życiowej, osoby te lubią się integrować i pokazywać, że można żyć pełnią życia – tłumaczy Magdalena Kłoda.

Dodajmy, że kolejna edycja „To właśnie My” odbędzie się w październiku. Projekt jest współfinansowany przez Powiat Brzeski.