Zakończenie projektu „To Właśnie MY”

0

Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM zrealizowało w tym roku wartościowy projekt pod nazwą „To Właśnie MY”. Ostatnią częścią i jednocześnie zakończeniem zadania był wyjazd uczestników wydarzenia na spektakl teatralny w Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu.


– Wszystkie odsłony projektu kierowane był dla lokalnej społeczności w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz rodzin. W piątek, 29. listopada, mieliśmy ostatnia część zadania. Dzięki współfinansowaniu przez Powiat Brzeski grupa 85 osób mogła uczestniczyć w pięknym, treściwym spektaklu pt. „Bal u Króla Lula”. Dodatkowo w występ zostały wplecione zajęcia warsztatowe. Uczestnicy zadania mogli przenieść się w inny, magiczny świat, zapominając o troskach, kłopotach i niepełnosprawności – mówi Magdalena Kłoda, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy BSSM.

Co ciekawe, początkowo planowano, że na wyjazd załapie się 45 osób, ale dzięki uprzejmości i otwartości teatru udział w wydarzeniu wzięło blisko dwa razy więcej uczestników.

– Na podsumowanie zadania zaprosiliśmy osoby biorące udział we wcześniejszych naszych spotkaniach, ale ostatecznie pojechali z nami również uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu. Cieszymy się, że takie projekty są realizowane, takie działania dla społeczności osób niepełnosprawnych mają ogromne znaczenie. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie – dodaje Magdalena Kłoda.