Wczoraj dużo ozdrowieńców, dzisiaj nowe zakażenia i śmierć 69-letniej mieszkanki powiatu brzeskiego

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Wczoraj (8.10), służby wojewody opolskiego informowały o 111 osobach z naszego regionu, które poradziły sobie z zakażeniem covid-19. Taka ilość ozdrowieńców jednego dnia może wskazywać, że chodzi o pensjonariuszy oraz opiekunów z Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie, który w połowie września stał się ogniskiem koronawirusa. Niestety, dzisiejszy raport jest mniej optymistyczny i mówi o 7 nowych zakażeniach oraz śmierci 69-letniej mieszkanki powiatu brzeskiego.


– „Z przykrością informuję o śmierci mieszkanki naszego regionu zakażonej wirusem SARS-CoV-2. W ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Kędzierzynie – Koźlu zmarła w wieku 69 lat kobieta pochodząca z powiatu brzeskiego, była obciążona chorobami współistniejącymi” – informuje Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu.

Doradca wojewody Radosław Pierzga poinformował z kolei o nowych zakażeniach. W całym województwie opolskim, w ciągu ostatniej doby odnotowano ich 116, w tym 7 z powiatu brzeskiego.

To trzy kobiety oraz czterech mężczyzn w wieku średnim i senioralnym. Jedna z kobiet jest hospitalizowana w szpitalu zakaźnym, a pozostałe osoby w stanie dobrym przebywają na izolacji w swoich domach.