Ponad 50 zakażeń wśród pensjonariuszy i pracowników DPS-u w Grodkowie

0
fot. Google Maps

Starostwo Powiatowe w Brzegu poinformowało dzisiaj (23.11) o nowym ognisku koronawiruysa w naszym regionie. Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Grodkowie. Pozytywny wynik Sars-Cov-2 potwierdzono u 37 pensjonariuszy oraz 16 pracowników. Od kilku dni placówka jest zamknięta wraz z częścią personelu.


– „W piątek pobrano kilkadziesiąt wymazów. Na 48 podopiecznych, 37 uzyskało wynik pozytywny. Z kolei na 31 pracowników, 16 osób jest zakażonych. Zdecydowana większość osób przechodzi chorobę bezobjawowo. Jak informuje dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Grodkowie, w placówce znajduje się w tej chwili łącznie siedmiu pracowników. Opiekunowie zajmują się chorymi i pensjonariuszami. Podopieczni z negatywnym wynikiem zostali oddzieleni od reszty. W DPS-ie pracuje także kuchnia, pralnia oraz magazynier. Administracja wykonuje swoje czynności zdalnie” – czytamy w komunikacie brzeskiego starostwa.

Przypomnijmy, że to już drugi DPS w naszym regionie, który zmaga się z duża ilością zakażeń koronawirusem. W połowie września ognisko covid-19 wykryto w DPS w Jędrzejowie. Wówczas potwierdzono zakażenie u 87 podopiecznych oraz 24 pracowników.