Najlepsi z najlepszych

0
Reklama
Reklama
Reklama

Wiedza może nie jest najwyższą wartością ludzkiego życia, ale stanowi jego kwintesencję i pomaga sięgnąć po sukces edukacyjny i zawodowy.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Proces ten łatwo prześledzić na przykładzie laureatów wielu konkursów, których uczestnicy pozyskując wiedzę z różnych dziedzin potrafią ją doskonale wykorzystać w dalszym życiu. Tacy właśnie są laureaci konkursu „Wiem wszystko o moim powiecie”, którzy poznali teren, na którym żyją z dziedziny historii, geografii, samorządu i ochrony środowiska. 23 maja już po raz 12-ty odbył się konkurs wiedzy o powiecie brzeskim w którym udział wzięły 3 osobowe drużyny ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego. Rywalizacja była niesamowicie pasjonująca. Ostatecznie jury w składzie (dr. Jan Majewski – przewodniczący, Paweł Kozerski – z-ca, Alicja Biesaga, Brygida Jakubowicz, Wojciech Komarzyński) wyłoniło cztery zwycięskie drużyny (I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu). Ostatecznie najszerszą wiedzą o Powiecie Brzeskim wykazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu w składzie: Patrycja Chrabąszcz, Marta Gil, Aleksandra Michalak przygotowana przez Pana Wojciecha Wolaka. II miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu w składzie: Żaneta Adamowska, Klaudia Szczerbak, Paweł Wantuch przygotowany przez Panią Urszulę Spulną, a III miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu w składzie: Natalia Drozd, Michał Wietrzyński, Patrycja Marszałek przygotowana przez Pana Łukasza Fomicza. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Panią Europoseł Lidię Geringer de Oedenberg otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu w składzie Agnieszka Tomaszewska, Klaudia Lewicka, Ewa Dwojak przygotowana przez Panie Małgorzatę Lityńską i Lucynę Górską.
Cenne nagrody rzeczowe ufundowane m. in. przez Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska wręczył laureatom Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Radna Powiatu Brzeskiego Jolanta Szuchta, asystenci Europoseł Lidii Geringer de Oedenberg Tomasz Musielak i Halina Marszałek. Konkurs z zainteresowaniem obejrzeli: Wicestarosta Ryszard Jończyk, Naczelnik Wydziału Oświaty Michał Siek, dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych w towarzystwie dopingujących swoje drużyny uczniów. Konkurs prowadzili Małgorzata Stanowska z Wydziału Promocji i Krystian Ławreniuk – rzecznik prasowy Starosty.
Impreza była okazją do wręczenia specjalnych podziękowań Starosty Powiatu Brzeskiego za zaangażowanie włożone w organizację uroczystych obchodów kanonizacji św. Jana Pawła II dla nauczycielek Zespołu Szkół Budowlanych: Iwony Strony – Muszczyńskiej, Wiesławy Szczepaniak i Marty Rabendy.

Brygida Jakubowicz
 

Reklama