Przygoda z poezją w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

0
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 21 czerwca 2014 r. w Domku Myśliwskim w Kurzniach odbył się konkurs poezji o przyrodzie powiatu brzeskiego. Pomysłodawcą imprezy było PTTK oddział Ziemi Brzeskiej. Spotkanie ubarwiły występy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu ( gdzie funkcjonuje koło PTTK ,,Mali odkrywcy”).

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama

Ich wiersze, piosenki, tańce i gra na instrumentach przypomniały dorosłym jak miło i zdrowo przebywać na łonie natury. Przedstawienie pt.: ,,Żyj z przyrodą w zgodzie” było wstępem do eliminacji w konkursie poezji. Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych ( dzieci do lat 10, młodzież do lat 17 i dorośli). W każdej kategorii nagrodzono trzy najlepsze wykonania wierszy. Cieszymy się, że do konkursu stanęły osoby z własnymi tekstami. Imprezą towarzyszącą konkursowi było uroczyste otwarcie oznakowanej trasy biegowej i nordic walking wytyczonej w pobliskiej leśnej okolicy. Przecięcia wstęgi dokonali: z ramienia Urzędu Marszałkowskiego- Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki p. Janusz Wójcik, z ramienia Nadleśnictwa Brzeg- zastępca nadleśniczego p. Stanisław Kasza, z ramienia Starostwa Brzeskiego – naczelnik Wydziału Promocji p. Brygida Jakubowicz, z ramienia PTTK oddział Ziemi Brzeskiej – prezes Wilhelma Barańska, z ramienia Lokalnej Grupy Działania ,,Stobrawski Zielony Szlak” – zastępca prezesa p. Jadwiga Kulczycka. Dla wszystkich przybyłych na tą uroczystość przewidziano przejazd bryczką po nowo otwartej, prawie 6 kilometrowej trasie. Nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na polanie przy leśniczówce swoje stoiska rozłożyła Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu, która poprzez zabawę zachęcała do kontaktu z literaturą. Kolejnym ciekawym stoiskiem był punkt Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Brzeg, gdzie można było sprawdzić swój poziom wiedzy z zakresu przyrody i otrzymać za to nagrody.
Kto wybrał tego dnia wypoczynek w Kurzniach ten wrócił zapewne z postanowieniem częstego korzystania z otwartej trasy przez cały rok .

M.N.
 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama