Świąteczne prezenty dla świeżo upieczonych mam

0

Każda kobieta, która w grudniu urodzi dziecko w Brzeskim Centrum Medycznym, otrzyma świąteczny prezent – zestaw trzech książek dla dzieci dobranych przez psychologów i terapeutów zajęciowych. W ten sposób organizatorzy akcji: Fundacja Rozwój, Stowarzyszenie Tama i Starostwo Powiatowe w Brzegu, chcą zwrócić uwagę na to, jak bardzo istotne jest czytanie książek najmłodszym dzieciom.


Jak zaznaczają specjaliści, w okresie od urodzenia do ukończenia trzeciego roku życia dziecko intensywnie się rozwija. Czas ten jest bardzo istotny z punktu widzenia rozwoju mózgu. W pierwszym roku życia podwaja on swój rozmiar. W kolejnych latach w dalszym ciągu się rozwija. Następuje wówczas przygotowanie właściwej bazy do nauki życia, a bardzo ważną rolę zaczynają odgrywać doświadczenia. Mózg dziecka jest czystą kartą gotową do zapisania i to od rodziców zależy, w jaki sposób będą oni stymulować jego rozwój. Czytanie książek jest doskonałym sposobem budowania silnej więzi z dzieckiem i może być przy tym siłą pobudzającą intelekt oraz wyobraźnię.

Pierwsze mamy, które urodziły w ostatnich dniach dzieci na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym brzeskiego szpitala już otrzymały świąteczne prezenty. Akcja potrwa do końca grudnia.

K.Ł.

prezenty dla mam

fot. Facebook Fundacja Rozwój