IV Brzeska Biesiada Piwna i kolejne spotkania z kuchnią europejską w Wozowni!

0

Już za około dwa tygodnie, w brzeskiej Wozowni odbędzie się kolejna – już czwarta – edycja Brzeskiej Biesiady Piwnej. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego. Dodatkowo, w każdy czwartek września, Wozownia zaprasza na kolejne wieczorki poświęcone kuchni europejskiej. W tym miesiącu na stołach królować będą dania austriackie.


IV Brzeska Biesiada Piwna potrwa dwa dni i odbędzie się w terminie 23-24.09.2017. Pierwszego dnia, tj. w sobotę 23.09.2017 o godzinie 16:00 nastąpi ceremoniał otwarcia imprezy i wbicie szpuntu do biesiadnej beczki piwa. W uroczystym otwarciu udział weźmie sam Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański (który objął imprezę honorowym patronatem) oraz przedstawiciele Bractwa Rycerskiego. Następnie przyjdzie pora na część artystyczną i koncerty. Tego dnia, uczestnicy Biesiady będą mogli wysłuchać Orkiestry Dętej z Żelaznej, a około godziny 18:00 dla zgromadzonych wystąpi zespół Ignacy i Przyjaciele. Tego dnia nie zabraknie także niespodzianek kulinarnych. Dla gości restauracji przygotowany zostanie pieczony i wędzony udziec wieprzowy serwowany według autorskiego przepisu Mistrza kuchni Rafała Masełek.

Drugiego dnia, tj. w niedzielę 24.09.2017 biesiadowanie rozpocznie się o godzinie 14:00. Na początek widzowie będą mogli wysłuchać koncertu, pn. „Czar wspomnień” w wykonaniu Kamila Kały. Następnie przyjdzie pora na występ Walentyny Romanowicz (flet) z programem, pt. „W rytmie tanga i bohema”. Kolejnym artystą, który zaprezentuje się publice będzie Grzegorz Kuryła (akordeon), który zagra koncert, pt. „Od klasyki aż po jazz”. Tuż po nim, sceną zawładnie duet wokalistów – Krzysztof Kołodziejczyk i Michał Sanetra, którzy wyśpiewają prawdziwe „Muzyczne podróże głosem”. Na zakończenie dnia zaplanowano biesiadne wspólne śpiewanie z udziałem artystów.

Impreza jest niezwykle ciekawą propozycją i z edycji na edycję cieszy się coraz większą popularnością wśród widzów i gości Wozowni. Warto zauważyć, że nawiązuje ona do tradycji organizowanych corocznie u naszych zachodnich sąsiadów imprez, pn. „Oktober Fest”, które są prawdziwym świętem piwa.

Oprócz Brzeskiej Biesiady Piwnej, wrzesień w Wozowni upłynie pod znakiem dań austriackich. W każdy czwartkowy wieczór września będzie można bowiem wziąć udział w Wieczorkach Austriackich. Będą to kolejne spotkania z kuchnią europejską. Do tej pory goście restauracji mogli poznać smaki ukraińskie, francuskie, węgierskie, portugalskie, hiszpańskie i greckie. Teraz przyszła pora na kuchnię kraju walca i Straussa.

W trakcie wieczorów austriackich, tradycyjnie, serwowane będą cztery dania. Jako pierwsza, podana zostanie przystawka Franza Josepha. Będzie to weka faszerowana twarogiem z sardynkami. Następnie na stołach pojawi się zupa – krem ziemniaczany z prażonym bekonem. Jako danie główne, goście restauracji otrzymają wołowinę duszoną w jarzynach w sosie chrzanowym, która podana zostanie z ziemniakami zasmażonymi z ziołami. Na deser nie może zabraknąć tradycyjnego strudla jabłkowego w sosie waniliowym, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim smakoszom.

Koszt udziału w wieczorze austriackim to 45 zł / os. Aby wziąć udział w tej prawdziwej uczcie dla ciała należy dokonać rezerwacji, które przyjmowane są pod nr telefonu 77 416 51 99 oraz 786 869 098 w godzinach pracy restauracji. Przypominamy, wieczory kuchni austriackiej odbędą się w każdy wrześniowy czwartek, tj. 07.09, 14.09, 21.09 i 28.09, o godz. 19:00. W imieniu Wozowni serdecznie zapraszamy!