Kryta pływalnia w Lewinie Brzeskim coraz bliżej

1
basen w lewinie
fot. materiały prasowe

Władze Lewina Brzeskiego zrealizowały kolejny etap wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Mowa o budowie Centrum Integracji Społecznej wraz z zespołem rekreacyjno-kąpielowym.


– Mamy już decyzję o przyznaniu 5 mln zł dofinansowania ze środków RPO, mamy przygotowany projekt budowlany i opracowaną koncepcję przestrzenną, a teraz czekamy na zgodę Polskich Wód, którą prawdopodobnie uzyskamy w najbliższych dniach. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówi nam Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

Wartość całego zadania szacuje się na kwotę 15 – 16 mln złotych, dlatego Gmina jest także przygotowana finansowo na udział własny w inwestycji. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań w tej sprawie władze Lewina Brzeskiego przeprowadziły z mieszkańcami konsultacje społeczne. W ankiecie wypowiedziało się około 1000 osób, z czego 96% było na „tak”. Następnie wyniki ankiety oraz koszty jakie miasto może ponieść zostały zaakceptowane przez Radę Miejską.

Dodajmy, że kryta pływalnia miałaby powstać przy ul. Zamkowej. Plany przewidują m.in. budowę 25-metrowego basenu z niecką do nauki pływania, mały basenik dla dzieci i 2 sauny z miejscem do wypoczynku.