Mieszkaniec Brzegu handlował nielegalnym spirytusem. 70-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy [wideo]

0

Blisko 800 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci z Brzegu wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu. Wartość rynkowa alkoholu to ponad 65 000 złotych, a straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy, to ponad 40 000 złotych. 70-letniemu mężczyźnie, który oferował do sprzedaży nielegalny spirytus, grozi wysoka grzywna.


– Do zatrzymania doszło 6 lipca. Wtedy funkcjonariusze celno-skarbowi z Opola wspólnie z brzeskimi kryminalnymi postanowili sprawdzić swoje operacyjne ustalenia. Wynikało z nich, że na brzeskim targowisku ma dochodzić do nielegalnej sprzedaży alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Podejrzewany mężczyzna przechowywał spirytus w metalowych szafach, które znajdowały się przy wynajmowanych przez niego stoiskach. Mundurowi znaleźli kilkadziesiąt kartonów z alkoholem, łącznie 800 litrów spirytusu.

– 70-latek usłyszał już zarzuty związane z oferowaniem do sprzedaży alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Teraz próbki zabezpieczonego spirytusu zostaną poddane szczegółowej analizie. Jeśli okaże się, że alkohol jest skażony, oprócz odpowiedzialności za przestępstwo karno-skarbowe może on usłyszeć zarzut narażenia zdrowia i życia ludzkiego poprzez oferowanie do sprzedaży skażonego alkoholu jako spożywczego. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia – tłumaczy oficer prasowy KPP w Brzegu.