Obchody X-lecia Festiwalu „Magii tanga” na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu dobiegły końca

0

W czwartek (30.08), o godz. 19:00 na Zamku Piastów Śląskich odbyła się jubileuszowa edycja Festiwalu Kultury Argentyńskiej „Magia Tanga” w Brzegu. Trzydniowe wydarzenie podsumowano koncertem galowym. Podczas taneczno-mucznej imprezy widzowie usłyszeli m.in. poemat o miłości do miasta Brzeg w wykonaniu Agnieszki „Aishy” Babicz oraz piosenkę Wojciecha Kroczaka pochodzącą z Kabaretu Starszych Panów. Na „Magii Tanga” nie mogło także zabraknąć duetu „Apasjonata”.


Muzyczny pokaz artystów, to nie tylko śpiew i taniec. To przede wszystkim odczucia i emocje towarzyszące uczestnikom festiwalu. Tam, gdzie nostalgia przeplata się z radością i pasją, nie ma mowy o rutynie. Tango to taniec wszystkich zmysłów, co próbowali przekazać widzom występujący artyści. Oprócz argentyńskiej gwiazdy wieczoru, pianisty Wojciecha Kroczak oraz brzeskiego duetu, swoje umiejętności pokazał również wirtuoz Grzegorz Kuryłło.

Dodajmy, że nad jubileuszową 10. edycją „Magii Tanga” honorowy patronat objął Starosta Powiatu Brzeskiego. Maciej Stefański podziękował organizatorom i artystom, że dziesięć lat temu zdecydowali się na utworzenie takiego wydarzenia kulturalnego, które przetrwało do dziś.

Anna Wendlińska