Jacek Niesłuchowski proponuje „Kartę rodziny i seniora” z pakietem wielu korzyści

0

Kandydat na burmistrza Brzegu przedstawił na dzisiejszej (04.10) konferencji prasowej kolejny punkt swojego programu wyborczego. Tym razem Jacek Niesłuchowski postawił na politykę prorodzinną i senioralną. „Brzeska karta rodziny i seniora” miałaby zagwarantować m.in. 100 zł rocznie na usługi medyczne dla osób starszych, wejście na basen za złotówkę oraz bezpłatny dostęp do „złotej rączki”, czyli elektryka, hydraulika, a nawet prawnika. Dodatkowo, w Brzeskim Centrum Kultury mógłby powstać klub seniora z pomieszczeniem przeznaczonym do organizowania spotkań i różnego rodzaju imprez.


– Seniorów będzie przybywać, dlatego bardzo ważna jest kompleksowa opieka i pomoc ze strony miasta. Przedyskutowaliśmy bardzo konkretne propozycje. Pierwsza – to „złota rączka dla seniora”, a więc pomoc elektryka, hydraulika, informatyka, a nawet wsparcie prawnika. Chcemy wprowadzić „Brzeską kartę rodziny i seniora” z całym pakietem korzyści: 100 zł rocznie dla seniorów, aby mogli wydać te pieniądze na prozdrowotne usługi, np. na wykonanie potrzebnego badania lub wizytę w gabinecie rehabilitacyjnym. Takie usługi będą dostępne w jednej z brzeskich przychodni. W ramach posiadania „Brzeskiej karty rodziny i seniora” będzie można korzystać z brzeskiego basenu za złotówkę. Kolejną korzyścią dla posiadaczy tej karty będą zniżki u brzeskich przedsiębiorców. Jestem po wielu rozmowach z właścicielami firm i są oni gotowi świadczyć swoje usługi i produkty ze zniżkami dla rodzin i seniorów – mówi Jacek Niesłuchowski.

– Mamy bardzo aktywnych seniorów, dlatego w Brzegu musi powstać prawdziwy klub seniora. Dzięki trzymilionowej dotacji od marszałka remontujemy Brzeskie Centrum Kultury i w tym budynku powinien powstać właśnie klub seniora, aby osoby starsze mogły spotykać się w tym miejscu na kawie lub herbacie, albo zorganizować sobie zabawę, bo przecież nasi seniorzy uwielbiają tańczyć i śpiewać – dodaje kandydat na burmistrza Brzegu komitetu „Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska”.