Czy doszło do korupcji politycznej w Lubszy? Kandydat komitetu PO.N Koalicja Obywatelska poparł w drugiej turze wyborów kandydatkę Porozumienia Gowina

0

W niedzielę 4. listopada odbędzie się druga tura wyborów na wójtów i burmistrzów. W Lubszy, w samorządowej dogrywce zmierzą się obecny wójt gminy Bogusław Gąsiorowski (bezpartyjny) z Grażyną Lechowską (Porozumienie Gowina). Co ciekawe, Jan Minosora (PO.N Koalicja Obywatelska), który w pierwszej turze uzyskał czwarty wynik, teraz popiera kandydatkę prawicowej partii.


– Na łamach profilu w portalu Facebook, Jan Minosora kandydat na wójta w obecnych wyborach poparł Grażynę Lechowską. Pan Jan Minosora startował z Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesna, natomiast pani Grażyna z grupy PiS, czyli od Jarosława Gowina. Jak zapowiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w dniu 22 października – koalicja PiS i Platforma jest niemożliwa. Nasuwa się zatem pytanie: Czy i jakie stanowisko obiecała pani Lechowska dla pana Minosory? Jak wiemy, rada Gminy Skarbimierz prowadziła czynności statutowe odnośnie likwidacji straży gminnej (obecnie Jan Minosora jest tam zatrudniony) i czy kandydat PO.Nowoczesnej nie szuka stołka w Gminie Lubsza w zamian za poparcie dla kandydatki Jarosława Gowina? – mówił na wtorkowej (30.10) konferencji prasowej Bogusław Gąsiorowski.

– Pani Lechowska jest znana z „handlu” stanowiskami, bo w wyborach w roku 2014 stosowała podobne zagrywki polityczne i „przehandlowała” za stanowisko sekretarza swoje poparcie dla Arkadiusza Majewskiego, o czym można było przeczytać na łamach prasy – uważa wójt Lubszy.

Próbowaliśmy skontaktować się z Janem Minosorą, jednak jego telefon milczy. Jak wynika z informacji publikowanych przez Minosorę, przebywa on obecnie na wyprawie górskiej w Nepalu. O komentarz poprosiliśmy również Grażynę Lechowską.

– Skontaktuję się w tej sprawie z moim komitetem centralnym w Warszawie, aby rozważyć zaskarżenie pana Gąsiorowskiego w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. Uważam, że zostałam pomówiona, to co mówi wójt Gąsiorowski zdecydowanie jest nieprawdą – mówi kandydatka na wójta gminy Lubsza komitetu Porozumienie Gowina.

Przypomnijmy, że 21. października w pierwszej turze wyborów Bogusław Gąsiorowski uzyskał 1755 głosów (49,70%), Grażyna Lechowska 672 głosy (19.03%), na Łukasza Bezuszko zagłosowało 577 mieszkańców (16,34%), a Jan Minosora mógł cieszyć się poparciem 527 wyborców (14,92%).