Kamil Karbowiak zwycięzcą 30. Biegu Niepodległości w Warszawie!

0

Zawodnik brzeskiej Kotwicy najlepszy w stolicy! 29 minut i 38 sekund – tyle czasu potrzebował Kamil Karbowiak, aby przebiec dziesięciokilometrową trasę Biegu Niepodległości w Warszawie. W zawodach wystartowało ponad 18,5 tysiąca biegaczy.

Tradycyjnie już, start i meta biegu została zlokalizowana na wysokości ul. Stawki. Zawodnicy mieli do pokonania m.in.: Al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i Al. Niepodległości. Jako pierwszy na mecie zameldował się Kamil Karbowiak (00:29:38). Tuż za zawodnikiem Kotwicy Brzeg metę przekroczył Tomasz Grycko (00:29:43), a cztery sekundy później dobiegł Jakub Nowak (00:29:47).

Wśród kobiet wygrała Anna Gosk (00:33:06), drugie miejsce wywalczyła Monika Andrzejczak (00:33:47), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Katarzyna Kowalska z czasem 00:34:10.

Dodajmy, że zawodnicy na starcie biegu zostali ustawieni w dwóch kolumnach. Ich koszulki w kolorach białym i czerwonym utworzyły najdłuższą flagę Polski. Organizatorem 30. Biegu Niepodległości było Stołeczne Centrum Sportu ”Aktywna Warszawa”.