Gabrysia bardzo chciałaby słyszeć. Marzy, że pod choinką znajdzie aparaty słuchowe

0

Historia 11-letniej Gabrysi Kłosowskiej, jest najlepszym przykładem, że życie w każdej chwili może wystawić nas na ciężką próbę przetrwania. Nieznany los nie bierze zakładników, nie negocjuje i nie przebiera w swoich bohaterach. Jednego dnia może odebrać dziecku słuch, drugiego rzucić na mamę przewlekłą chorobę, a trzeciego zabrać kochającego tatę. Pomimo takiej drogi Gabrysia wciąż potrafi się uśmiechać, pójść do szkoły i świetnie się uczyć, a przed świętami nie marzy o tabletach, czy smartfonach – bardzo chciałaby słyszeć. I w momencie, kiedy ten nieznany los udaje, że nic o tym nie wie – z pomocą przychodzą wolontariusze, ludzie wielkiego serca.


– Gabrysia ma 11 lat, chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej w Skarbimierzu. Dziewczynka od urodzenia ma znaczną wadę słuchu, 60% na obu uszach. Oprócz tego ma inne problemy zdrowotne, m.in. rozszczep podniebienia i chorobę jelit. Na tą chwilę jest zupełnie bez aparatów słuchowych, bo stare się popsuły, były wyeksploatowane. Pomimo tylu przeciwności losu Gabrysia jest cudowna, inteligentna, otwarta na świat – mówi Agnieszka Staszewska, wolontariuszka, która zainicjowała akcję charytatywną na rzecz 11-latki.

– Tato dziewczynki zmarł 2 lata temu po walce z ciężką chorobą. Mama – pani Natalia – pracuje, choć sama też boryka się z przewlekłą chorobą. Gabrysia marzy o aparatach słuchowych, by móc słyszeć dźwięki, aby mogła oglądać bajkę, żeby mogła słyszeć, jak jej mama mówi do niej, że ją kocha. Pani Natalii udało się zebrać 10 tys. złotych, m.in. dzięki obietnicy PFRON o dofinansowaniu, ale to tylko połowa kwoty, jaka jest potrzebna na dwa specjalistyczne urządzenia – tłumaczy Agnieszka Staszewska.

Wolontariusze, mieszkańcy Brzegu i okolic oraz lokali przedsiębiorcy już niejednokrotnie udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Aparaty słuchowe mogą znaleźć się pod choinką Gabrysi. W tym celu, na facebookowym profilu Hala Życzliwości Brzeg, rozpoczęła się prywatna akcja charytatywna ze zbiórką pieniędzy na rzecz 11-letniej Gabrysi Kłosowskiej.

Każdy, kto chciałby zostać św. Mikołajem dziewczynki, może wspomóc ją wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe:

Freemium T-mobile Bank
nr konta 72 2490 1044 0000 4200 8069 2064
koniecznie w tytule przelewu należy dopisać: „Dla Gabrysi Kłosowskiej”