Lewin Brzeski: 53-latka chciała zabić męża insuliną. Podała mu ją we śnie

0
fot. KPP w Brzegu

55-letni mężczyzna przebywa nieprzytomny w brzeskim szpitalu. To efekt działania jego pijanej żony. Kobieta wykorzystując sen męża podała mu insulinę. Zdaniem śledczych, w ten sposób chciała go zabić. Do zdarzenia doszło w sobotę (8 grudnia).


– Zgłoszenie otrzymaliśmy w sobotę około godziny 7:00. Zespół pogotowia ratunkowego, który przyjechał na miejsce, nieprzytomnego mężczyznę przetransportował do szpitala. Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń 53-letnia kobieta podała mu w nocy insulinę. Badanie na urządzeniu wykazało, że była ona nietrzeźwa, w organizmie miała 2 promile alkoholu. Podejrzewaną zatrzymali policjanci z Lewina Brzeskiego – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Podanie insuliny zdrowemu człowiekowi powoduje tzw. śpiączkę hipoglikemiczną i może doprowadzić do śmierci. Kobieta usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd aresztował ją tymczasowo na 3 miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara do 25 lat lub dożywotniego więzienia.