„Świeć się na święta”. Policjanci z Brzegu rozdawali odblaski

0
fot. KPP w Brzegu

Funkcjonariusze z brzeskiej komendy włączyli się w wojewódzką akcję pn. „Świeć się na święta”. To działania skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych i rowerzystów. Dzięki elementom odblaskowym, które mundurowi rozdawali, święta będą jeszcze bardziej rozświetlone i bezpieczne.


– Przedświąteczny czas, to często gonitwa i pośpiech. Po pracy gnamy na zakupy, robimy prezenty i chcemy, aby czas spędzony z rodziną wypadł jak najlepiej, jednak w tym świątecznym zamieszaniu nie powinniśmy zapomnieć o swoim bezpieczeństwie. Musimy brać pod uwagę, że dni nadal stają się coraz krótsze, a to nie sprzyja widoczności na drodze. Niestety, kurtki i płaszcze w ciemnych kolorach nie poprawiają naszej widoczności na drodze. Natomiast posiadanie jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa tą widoczność o około 150 metrów. Wówczas dajemy kierowcy czas, by mógł właściwie zareagować i uniknąć tragedii – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Pamiętajmy, żeby w te święta nie tylko choinka była rozświetlona. Warto abyśmy my również świecili kiedy zapada zmrok. Nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, naszego rozsądku i zachowania – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Aby rozpropagować noszenie odblasków, policjanci z Brzegu rozdawali takie elementy rowerzystom i pieszym. W trakcie akcji przypominano także użytkownikom jednośladów o obowiązku używania świateł.