Premiera „Listów do Mikołaja” za nami. Spektakl młodych artystów bawi i wzrusza

0
fot. Roman Baran / BCK

Brzeskie Centrum Kultury w remoncie, ale to nie przeszkodziło sekcjom twórczym, by przygotować oczekiwany przez widownię spektakl świąteczny. Sala stropowa brzeskiego ratusza na chwilę zamieniła się w chatę Świętego Mikołaja, w której tańczyli, śpiewali i odgrywali swoje role młodzi artyści.


– „Listy do Mikołaja” to spektakl, który przypominał widzom o tym, że najcenniejsze jest to, czego czasem nie dostrzegamy, próbując dowartościować się sławą, pieniędzmi, czy rządzą władzy. Publiczność doceniła artystów salwami śmiechu, a także łzami wzruszenia oraz gromkim aplauzem. Cieszymy się, że podjęliśmy się tego zadania i że efekt przeszedł nasze oczekiwania – mówi Paulina Rutowicz, odpowiedzialna za reżyserię, scenariusz i choreografię spektaklu.

Było magicznie, a przekaz został oddany z wielką pasją.
Aktorzy i wokaliści: Aleksandra Sorokowska, Izabela Ostafińska, Oliwia Rudnik, Zuzanna Stępień, Nikola Adasik, Kinga Świtoń, Julia Kamińska, Emilia Urbanowicz, Natalia Gòźdź, Hania Illich, Ofelia Stępień – Rutowicz, Tosia Kwiatkowska, Alicja Wojciechowska, Mają Witkowska, Natalia Szymula, Tymek Joniec, Aleksandra Kotwic, Malwina Linkowska, Grzegorz Mayer, Oliwia Czarnota, Julia Nowak.
Święty Mikołaj: Łukasz Oskar Michalak
Zdjęcia: Roman Baran
Reżyseria dźwięku i obsługa ekranu: Robert Stępień
Przygotowanie wokalne: Stanisław Szymocha
Reżyseria światła: Krzysztof Prais
Scenografia: Joanna Augustyniak, Weronika Sicińska
Reżyseria, scenariusz, choreografia: Paulina Rutowicz
Produkcja: Brzeskie Centrum Kultury