Muzeum Piastów Śląskich ma już aplikację z multimedialnym przewodnikiem!

0

Firma RSF Studio wspólnie z Zamkiem Książ w Wałbrzychu przygotowała nowatorskie rozwiązanie dla turystów. Z multimedialnej aplikacji „WOW Poland” można także korzystać w Muzeum Piastów Śląskich. Brzeski zamek jest piątym obiektem w Polsce, który bezpłatnie udostępnia taką możliwość zwiedzającym.


– Czasami turyści muszą czekać na przewodnika nawet dwie godziny. Ta aplikacja go zastępuje i jest darmowa, w cenie biletu. Całość trasy zwiedzania jest dostępna w naszym telefonie, w formie tekstowej lub głosowej, także naszym przewodnikiem może stać się profesjonalny lektor – tłumaczy Marta Wegner-Nowak z RSF Studio.

Jak to działa? Najpierw należy pobrać bezpłatną aplikację w sklepie Google Play lub App Store. Nasz telefon lub tablet połączą się za pomocą komunikacji bezprzewodowej Bluetooth ze specjalnymi urządzeniami, które znajdują się w poszczególnych salach muzeum. Na każdej stacji zwiedzania będziemy otrzymywać komunikaty tekstowe lub głosowe.

– Aplikacja dodatkowo posiada funkcję mapy. Jeśli turysta się zagubi lub pominie jakąś stację, to wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby zobaczyć odpowiedni kierunek zwiedzania – wyjaśnia Marta Wegner-Nowak.

Jeśli ktoś nie posiada odpowiedniego telefonu lub nie chce pobierać aplikacji „WOW Poland”, to nic straconego. Muzeum Piastów Śląskich będzie posiadało możliwość wypożyczenia sprzętu, który ma już zainstalowaną aplikację z multimedialnym przewodnikiem.

– Ta aplikacja jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin lub osób indywidualnie zwiedzających muzeum. Większe grupy turystów z pewnością będą korzystały z naszego przewodnika merytorycznego – mówi Anna Techmańska, z-ca dyrektora MPŚ.

Dodajmy, że aplikacja „WOW Poland” obsługiwana jest w języku polskim i angielskim. Obecnie, oprócz brzeskiego zamku, działa m.in. w Zamku Książ w Wałbrzychu, Zamku na Skale w Trzebieszowicach, Parku Wielokulturowym Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz uzdrowiskowej miejscowości Szczawno-Zdrój.