Brzeg znów pobił rekord! Wolontariusze WOŚP zebrali ponad 60 tys. złotych

1

Wczoraj (13 stycznia), na ulicach całej Polski przelała się fala czerwonych serduszek. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grał również Brzeg. Wolontariusze, artyści na scenie, szefowie sztabu oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego nie przestraszyli się deszczu i znów dołożyli swoją cegiełkę dla ratowania życia. Podczas 27. WOŚP w Brzegu, pomimo nie najlepszej pogody, udało się zebrać nieco ponad 60 tys. złotych!


– Brzeżanie i mieszkańcy regionu są cudowni. Cały dzień padał deszcz, a oni wyszli do nas, żeby wrzucić coś do puszki, żeby wziąć udział w licytacji, żeby potańczyć i pośpiewać przed sceną. Ze wstępnych naszych obliczeń wynika, że zebraliśmy 60 tys. zł z małym haczykiem, czyli troszkę więcej niż w ubiegłym roku – mówi Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu WOŚP.

Wczorajsza pogoda rzeczywiście nie rozpieszczała i kwestowanie w takich warunkach jest nie lada wyczynem. I o ile deszcz nie przestraszył brzeskich wolontariuszy i artystów na scenie, o tyle sprzęt estradowy musiał w końcu skapitulować.

– Wczoraj od rana padał deszcz. Jeszcze przed rozpoczęciem części artystycznej rozważaliśmy odwołanie koncertów z wielu względów: bezpieczeństwa, technicznych, czy organizacyjnych. Brzeskie Centrum Kultury, obsługa i zespoły muzyczne spisali się na medal. Graliśmy tak długo, na ile pozwoliła pogoda. W końcu ulewa spowodowała awarię i musieliśmy przerwać. Dzięki determinacji firmy zajmującej się iluminacją świetlną mogliśmy „zapalić” zgodnie z planem światełko do nieba – mówi wolontariuszka Anna Głogowska.

Dodajmy, że przedmioty, których nie udało się zlicytować w dniu 27. Finału WOŚP, zostaną wystawione na aukcję w innym terminie. Pieniądze z ich sprzedaży dodatkowo zasilą konto Fundacji.

Należy przypomnieć, że wszystkie zgromadzone środki podczas tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich placówek. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju.