Orlik triumfuje w starciu z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie!

0

W sobotę (23.02) Orlik Brzeg podejmował w Kątach Wrocławskich miejscowy UKS GOKiS. Brzescy szczypiorniści najpierw zyskali sporą przewagę w I połowie, następnie podkreślili swoją dobrą formę przewagą w II części meczu i wygraną.

Warto zauważyć, że w tabeli ligowej to UKS zajmował wyższą – drugą – pozycję w tabeli ligowej. Brzeżanie jednak podeszli do zadania niezwykle ambitnie i mimo, że drużyna z Kątów Wrocławskich nie była najłatwiejszym przeciwnikiem to ostatecznie Orlik okazał się ekipą sprawniejszą i silniejszą.

Już od pierwszych minut meczu, gra odbywała się pod zdecydowane dyktando Orlika. Brzeżanie szybko zdobywali kolejne bramki, a przewaga z minuty na minutę rosła. Na koniec pierwszej połowy wynosiła aż 8 trafień i wynikiem 18:10 Orlik mógł spokojnie zejść na przerwę.

W drugiej połowie brzeżanom udało się utrzymać przewagę jednak zmalała ona do 4 punktów. Warto zauważyć, że Orlik kontrolował przebieg spotkania i nie pozwolił przeciwnikowi zbliżyć się wynikiem ani na moment. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 21:25. Brzescy szczypiorniści awansowali także w tabeli ligowej na wysoką 3. pozycję.

Kolejne spotkanie brzeska drużyna rozegra w Brzegu już 2. marca. Tego dnia, w hali sportowej przy ul. Oławskiej, Orlik podejmie MKS Żagiew Dzierżoniów.