Młodzi judocy ze Skarbimierza walczyli w kolejnym Pucharze Czech

0

Aleksandra Sznajder Wituś i Marcel Resiak reprezentowali w daniach 16-17 marca Akademię Sztuk Walki „SAKURA” sekcję judo i sumo w Skarbimierzu podczas międzynarodowych zawodów. Aleksandra w kategorii U13 wywalczyła brązowy medal. Marcel w swojej kategorii U15 niestety uległ reprezentantowi Słowacji i tym razem nie udało mu się dotrzeć do premiowanego miejsca na podium.


– Turniej był bardzo mocno obsadzony przez reprezentantów z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy oraz Polski. W poszczególnych kategoriach wagowych walczyło ponad 40 zawodników, a łącznie w całym Grand Prix Jablonec wzięło udział ponad 1000 judoków. Cieszę się z sukcesu Oli, ale też z dobrej walki Marcela. Chłopak tym razem musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, jednak porażki też są częścią tego sportu i nauki – mówi trener młodych zawodników Piotr Wituś.

Dodajmy, że GP Jablonec jest jednocześnie kolejnym Pucharem Czech. W prestiżowych zawodach startują najlepsi czescy zawodnicy. Już w najbliższy weekend młodzi judocy ze Skarbimierza pojadą na puchar Polski, który odbędzie się w Wielkopolsce.