IV Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek – zbliża się wielkimi krokami

0

Już w najbliższa sobotę (30. marca), w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu podziwiać będzie można torty, które swoim wyglądem z pewnością będą zachwycać.


Organizatorem konkursu jest Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak. Jego celem jest m.in.: identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych wyrobach cukierniczych służących promocji obszaru, regionu, czy miejscowości; promowanie i stymulowanie wykorzystania lokalnych zasobów, walorów obszaru, a także identyfikacja podmiotów i ich wyrobów, które mogą służyć do budowy produktu turystycznego i marki regionu.

– Uczestnicy Festiwalu w rywalizacji konkursowej zaprezentują swoje wyroby cukiernicze – torty i ciasteczka, które wykonane zostaną tak, by jak najwierniej przypominać temat przewodni czyli zamki, pałace i dworki z województwa opolskiego. Dodatkową kategorią w tym roku są legendy, podania i mity Stobrawskiego Zielonego Szlaku, do których torty, ciasta i ciasteczka muszą swoim wyglądem nawiązywać – mówi pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu Jadwiga Kulczycka, Prezes Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak.

W tym roku zaprezentuje się 15 wystawców z różnych zakątków Opolszczyzny i innych regionów. Łącznie zobaczymy 20 obiektów – 8 zamków, pałaców lub dworków oraz 12 obiektów nawiązujących do legend, podań i mitów Stobrawskiego Zielonego Szlaku.

Cukiernicze dzieła oceniać będzie jury w składzie: Renata Churá, Mieczysław Niedźwiedź, Piotr Mielec oraz Ewa Drzewicka. Co roku przyznawana jest także nagroda publiczności Grand Prix. W tej kategorii, to odwiedzający Festiwal głosują na najciekawszy obiekt. Każdy oddany głos ma także szansę wygrać cenną nagrodę, ponieważ na gali losowany jest zwycięski kupon uczestników wydarzenia..

Tygodnik „Panorama Powiatu” oraz portal Brzeg24.pl objęły imprezę patronatem medialnym. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału