Centrum Sztuki w Oławie i Kino Odra zapraszają na filmowe hity oraz spektakl dla dzieci [Konkurs dla Czytelników]

0
fot. Kino Odra

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza do klimatycznego Kina Odra. Połączenie 100-letniej tradycji filmowej i współczesnej sztuki! Sala widowiskowo-kinowa przy ul. Młyńskiej 3 dysponuje liczbą 345 miejsc. W obiekcie działa kawiarnia KINOVA oferująca: napoje, kinowe przekąski oraz ciasta i dodatki.


W najbliższym tygodniu zapraszamy do Kina Odra na kilka filmowych propozycji. A niebawem na ekranie pokazy cykliczne: Kino w spódnicy, Kino Seniora, Kino Malucha oraz kwietniowe seanse specjalne, dokumenty i wiosenne powtórki. Więcej informacji na www.kultura.olawa.pl.

„Przemytnik”
Tylko do środy 10 kwietnia w Kinie Odra „Przemytnik” z Clintem Eastwoodem w podwójnej roli – jako reżyser i główny bohater mocnego kina akcji. Historia emerytowanego kwiaciarza, którego biznes nie wytrzymał konkurencji z internetowymi kwiaciarniami, i który szuka nowej możliwości zarobku. A szybko potrzebuje pieniędzy, bo bank zajął jego posiadłość, a wnuczka niedługo bierze ślub, na który dziadek miał się złożyć. Bez chwili namysłu przyjmuje więc propozycję przewiezienia pewnej torby z punktu A do punktu B. W ten prosty sposób Earl staje się najstarszym na świecie kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu…

Więcej informacji, zwiastun i bilety online: http://kultura.olawa.pl/filmy/przemytnik/

„Ciemno, prawie noc”
Film z gwiazdorską obsadą: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak, Agata Buzek, Piotr Fronczewski i Roma Gąsiorowska.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce rozwikłać zagadkę. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dziennikarka będzie musiała stawić czoła tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Czy wygra starcie ze złem i uratuje niewinnych? Czasu zostało niewiele…

Więcej informacji, zwiastun i bilety online tutaj: http://kultura.olawa.pl/filmy/ciemno-prawie-noc/

„Dumbo”
Autorska adaptacja Tima Burtona jednej z najbardziej wzruszających i uwielbianych przez widzów animacji Disneya od piątku 12 kwietnia w Kinie Odra. Poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność.

Bilety dla grup szkolnych liczących min. 20 dzieci w cenie 11 zł od poniedziałku do piątku! Więcej informacji, zwiastun i bilety online: http://kultura.olawa.pl/filmy/dumbo/

„Ocalić i zginąć”
Film „Ocalić i zginąć” to inspirowany prawdziwą historią nowy obraz twórców „Dalidy. Skazanej na miłość”. We Francji film okazał się wielkim przebojem – obejrzało go prawie 1.200.000 osób. W polskich kinach będzie można go obejrzeć od 12 kwietnia. Franck jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Ich credo to: ratuj albo giń! Podczas jednej z interwencji gaszenia pożaru Franck z poświęceniem ratuje swoich kolegów, a sam wpada w pułapkę ognia. Kiedy budzi się w centrum leczenia oparzeń, uświadamia sobie, że jego twarz rozpłynęła się w płomieniach, a jego ciało już nigdy nie będzie takie samo. Czy teraz ktoś „uratuje” jego? Czy będzie to wciąż kochająca żona? A może młoda ciężarna kobieta, która da mu nową pracę?

„Ocalić i zginąć” w reżyserii Frédérica Telliera w kinie Odra do obejrzenia w terminie 12-18 kwietnia oraz na dodatkowym pokazie z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka w dniu 4 maja.

Więcej informacji, zwiastun i bilety online: http://kultura.olawa.pl/filmy/ocalic-i-zginac/

„Seans Kinomana: Ella i John”
Ten film pokażemy w Kinie Odra tylko jeden raz – 11 kwietnia o godz. 18:00 w ramach Seansu Kinomana. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie kina Odra i online na kultura.olawa.pl. Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza.

Opowieść o starszym małżeństwie, które chce uciec przed światem i nadopiekuńczymi dziećmi. Ella i John ruszają swoim wozem kempingowym w ostatnią wielką podróż – ponad 2500 km z Bostonu na Florydę. John, dawny wykładowca literatury i miłośnik dzieł Hemingwaya, ma zaniki pamięci, ale wciąż opowiada o swoim idolu i radzi sobie za kółkiem. Podróż jest próbą odświeżenia pasji życia i miłości, która łączy parę od wielu lat. To niezwykły czas – pełen niespodzianek i przygód, od samego początku aż do końca.

Więcej informacji, zwiastun i bilety online: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/kwietniowy-seans-kinomana-2/

„Ja, maluch i morze” – spektakl dla dzieci
Centrum Sztuki prowadzi już sprzedaż biletów na spektakl Teatru BAJ w Warszawie „Ja, Maluch i morze”, który odbędzie się w OWE ODRA w dniu 4 czerwca o godz. 17:00. Bilety w cenie 25 zł są już dostępne w kasie i online na kultura.olawa.pl.

Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. Dorosłym natomiast przypomni lata osiemdziesiąte, na które, być może, spoglądają z nostalgią. Mamy nadzieję, że jednych i drugich oczaruje tym, co w teatrze lalek najlepsze, czyli sztuką animacji. Zanim wyruszycie na wakacje nad morze, zapraszamy na spektakl do OWE ODRA, gdzie gwarantujemy wspaniałą teatralną zabawę!

Więcej informacji i bilety online: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/ja-maluch-i-morze/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu napiszecie tytuł filmu, na który chcielibyście się wybrać. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w naszej redakcji w Brzegu przy ul. Piastowskiej 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00) najpóźniej do 30 kwietnia 2019 roku. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 690 80 30 70.