4. Nocna Dycha już w sobotę. Organizatorzy przedstawili program imprezy

0

Już w najbliższą sobotę (13. kwietnia) o godzinie 20.30, z Placu Stanisława Moniuszki obok dawnego Gimnazjum Piastowskiego, biegacze z Polski i zagranicy wystartują w IV edycji biegu ulicznego na dystansie 10 km. W tym roku na trasie zobaczymy aż 1500 zawodników. Sportowej imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich, pokaz sztucznych ogni oraz koncert zespołu „Mr & Mrs”.


– Pierwsze pakiety startowe będzie można odbierać już w piątek (12. kwietnia), od godz. 18:00 do 20:00 w hali sportowej przy ul. Oławskiej. W sobotę od godz. 10:00 do 16:00 zapraszamy do zwiedzania Zamku Piastów Śląskich. Również w sobotę będzie można odbierać pakiety startowe (15:00 – 19:30) w hali MOSiR przy ul Oławskiej. Start biegu rozpocznie się o godz. 20:30. Zakończenie zawodów i pokaz sztucznych ogni przewidujemy ok. godz. 22:00 i tym samym rozpocznie się koncert zespołu „Mr & Mrs”. Dekoracja zwycięzców odbędzie się tuż po występie artystycznym, czyli ok. godz. 22:30 – mówi Aleksander Klimek, rzecznik prasowy KL Kotwica Brzeg.

Trasa 4. Nocnej Dychy będzie identyczna, jak w roku ubiegłym: Start, Plac Stanisława Moniuszki – Plac Zamkowy – ul. Zamkowa – Rynek – ul. Staromiejska – ul. Długa – ul. Piastowska – ul. Trzech Kotwic – ul. Starobrzeska – ul. Ciepłownicza – ul. Elektryczna – ul. Starobrzeska – ul. Juliusza Słowackiego – ul. Poznańska – ul. Wojciecha Korfantego – ul. Górnośląska – ul. Juliusza Słowackiego – ul. Poprzeczna – ul. Chocimska – ul. Kochanowskiego – ul. Kusocińskiego – ul. Kasztanowa – ul. Konopnickiej – ul. Kusocińskiego – ul. Sportowa – ul. Kilińskiego – ul. Kardynała Wyszyńskiego – ul. Słowiańska – ul. Robotnicza – ul. Partyzantów – ul. Wrocławska – ul. Oławska – Meta Plac Zamkowy.

– Bardzo prosimy mieszkańców naszego miasta o gorący doping dla zawodników na całej trasie oraz o wyrozumiałość za utrudnienia w ruchu ulicznym. Prosimy także o przeparkowanie swoich samochodów z ulic, na których będą rywalizować biegacze. Dla nas, jako organizatorów, najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników – apeluje Aleksander Klimek.

Dodajmy, że w tym roku sponsorami i partnerami 4. Nocnej Dychy są:
ZAKŁADY PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO „OTMUCHÓW” Z SIEDZIBĄ W NYSIE, VERONI ACTIVE – ZBYSZKO COMPANY Z RADOMIA, ELECTROLUX POLAND Z OŁAWY, POLARIS INDUSTRIES Z OPOLA, BIELENDA KOSMETYKI NATURALNE Z KRAKOWA, STOMILEX SP. Z.O.O Z PIASTOWA, RECARO Z RAWY MAZOWIECKIEJ, SZPEJ SPORT Z BRZEGU, SONKO Z BIELAN WROCLAWSKICH, BRZESKIE CENTRUM KULTURY, MAGELLAN Z BRZEGU, COLUMBUS Z BRZEGU, SZIC AUTORYZOWANY DEALER KIA & SERWIS MITSUBISHI MOTORS Z OPOLA, ANIMEX FOODS ODDZIAŁ W OPOLU, CZANIECKIE MAKARONY Z CZAŃCA, KWIACIARNIA IZABEL Z BRZEGU, SENSILAB POLSKA Z KONSTANTYNOWA ŁÓDZKIEGO, PHARMASIS Z WARSZAWY, JUBILER VENUS Z BRZEGU, CUKIERNIA & KAWIARNIA BOMBONIERKA Z BRZEGU, BORAMEX ZE SPALIC/ K. OLEŚNICY, „CHATA CYBORGA” W BIELICACH, DW. LEŚNY DWÓR Z MURZASICHLA, AKADEMIA BEZPIECZNEJ JAZDY Z BRZEGU, ADIENT ZE SKARBIMIERZA, STAG Z SIEDZIBĄ W BIAŁYMSTOKU, DONALDSON ZE SKARBIMIERZA, MESON DRUKARNIA CYFROWA Z BRZEGU, ANDRZEJ BRZEZIŃSKI, „AG STUDIO MED” Z BRZEGU, QPHARMA Z WARSZAWY, JK NUTRITION CATERING DIETETYCZNY Z BRZEGU, AUTO-GAZ-EXPERT Z BRZEGU, INTER PC Z BRZEGU, WARSZTAT ZDROWIA, FIZJOTERAPIA I OSTEOPATIA JUSTYNA TROSZCZYŃSKA Z BRZEGU.

– Wszystkim sponsorom, partnerom i wolontariuszom już dziś bardzo dziękujemy za wsparcie naszego sportowego wydarzenia. Wszystkich mieszkańców miasta jeszcze raz zachęcam do kibicowania o zwiedzania stoisk eventowych naszych parterów, które będą znajdować się w okolicach Zamku Piastów Śląskich – podsumowuje rzecznik prasowy KL Kotwica Brzeg.