Udana konfrontacja w derbach. Stal wygrywa z MKS-em

0

Kibice z Brzegu mogą się cieszyć – ich ulubiony zespół, Stal Brzeg, odniósł zwycięstwo w derbowym spotkaniu z MKS Kluczbork 1:0. Choć był to mecz derbowy, ciężko przed jego rozpoczęciem było by wyłonić zwycięzcę. Brzeżanie mogli jeszcze odczuwać zmęczenie po środowym spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice.

W sobotnim spotkaniu z MKS Kluczbork już od pierwszych minut kibice mogli zaobserwować lepszą grę zespołu gospodarzy z Brzegu. Zawodnicy Stali stworzyli kilka ciekawych sytuacji pod bramką gości, starając się nie popełniać błędów w obronie, co częściej przydarzało się MKS-owi. Nieciekawie pod bramką Stali zrobiło się w 25. minucie – obrońcy z Brzegu popełnili duży błąd, który mogli przypłacić utratą bramki, ale Amin Stitou zachował zimną krew i wybronił swój zespół. Kolejne podrywy gości miały miejsce w końcówce pierwszej części meczu, ale nie były one na tyle skuteczne, by wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali strategię z poprzednich 45 minut meczu, starając się wykorzystywać błędy w obronie swoich rywali z Kluczborka. Przez dłuższy czas niestety nie udawało im się to, mimo że mieli wiele okazji aby wyjść na prowadzenie. Dopiero w 84. minucie dośrodkowanie do Pożaryckiego, który znalazł się w polu karnym, zaowocowało piłką w bramce MKS-u. Jak się chwilę później okazało, był to jedyny gol, jaki padł w tym spotkaniu.

Wygrana poprawiła nieznacznie sytuację brzeskiego zespołu w tabeli ligowej. Goście przed spotkaniem mieli o dwa punkty więcej, obecnie podopieczni Piotra Jacka znajdują się wyżej od MKS-u. Do zakończenia obecnych rozgrywek pozostało dziewięć spotkań. Następny mecz drużyny z Brzegu zostanie rozegrany 1. maja ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Natomiast kolejne spotkanie przed własną publicznością już w najbliższą sobotę o 13:00 – Stal zagra z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Stal Brzeg – MKS Kluczbork 1:0 (0:0) Bramka: 84′ Dawid Pożarycki (głową) Żółte kartki: Węglarz, Krauz

Stal: Stitou – Chodyga (62. Kulczycki), Przystalski, Pożarycki, Szubertowski (77. Kolanko) – Danielak, Celuch, Maj (71. Krupnik), Gajda – Cieślik, Stępień (57. Kuriata). Trener Piotr Jacek

MKS: Skuza, Jelonek, Gierak (k), Krawczun, Dyr – Szewczyk, Orłowicz, Szepeta, Lewandowski (82. Krauz), Jaszczak (78. Węglarz), Jantos (69. Nykiel). Trener Dariusz Surmiński