Stal oddala się od strefy spadkowej. Okazała wygrana z Pniówkiem Pawłowice Śląskie

0

W 27. kolejce III Ligi miejscowa Stal Brzeg odniosła bardzo okazałe zwycięstwo 5:1 z wyżej notowanym przeciwnikiem. Sobotni rywal brzeżan ze Śląska – Pniówek Pawłowice Śląskie, mógł się spodziewać trudnej przeprawy na stadionie przy Sportowej, bowiem w ostatnich spotkaniach Stal z meczu na mecz radzi sobie lepiej.

Już po kilku minutach od rozpoczęcia gry oba zespoły stworzyły po akcji, która mogła zakończyć się zdobyciem przez jeden z nich bramki. W drugim ataku gospodarzy Horański zmusił bramkarza do rzucenia się za piłka, następnie zawodnik Stali wykonał zwód i oddał strzał, dając swojej drużynie prowadzenie. Po kilku minutach swoje drugie trafienie dołożył jeszcze Kuriata i gospodarze już od pierwszych minut mieli na swoim koncie pokaźną zaliczkę dwóch bramek. Kilkanaście minut później zawodnik z Pniówka był bliski zdobycia bramki kontaktowej, ale obrona i dobra postawa w bramce Stitou nie pozwoliła na stratę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

W 53. minucie goście zdobyli pierwszą bramkę, celny strzał oddał Wuwer, strata do prowadzących gospodarzy wynosiła jedynie jedną bramkę. Dziesięć minut później Stępień wykorzystał zamieszanie, jakie powstało pod bramką Pniówka i trafił trzecią bramkę. Kolejne trafienie padło w 78. minucie, tym razem efektownym uderzeniem z główki popisał się Celuch. Ostatnia bramka padła po faulu w polu karnym. Sędzia postanowił bez wahania przyznać rzut karny dla gospodarzy, tym razem ponownie bezbłędnie strzelił Celuch. Spotkanie zakończyło się 5:1 i jest najwyższą wygraną w tym sezonie!

Już za tydzień brzeską Stal czekają kolejne ważne zmagania ligowe. Na wyjeździe zawodnicy Piotra Jacka zmierzą się w sobotę 11.05 z zespołem Rekord Bielsko-Biała. Drużyna z Podbeskidzia plasuje się obecnie na 7. lokacie z dorobkiem 41. punktów. Start spotkania o 16:00.

Rozpędziliśmy się, tak naprawdę od spotkania w Tarnowskich Górach. Przełomowym spotkaniem był występ w Pucharze Polski, zawodnicy uwierzyli w siebie. Bardzo szybko zdobyliśmy dwie bramki, przeciwnik dopiero trafił w drugiej połowie. Nasze przygotowanie fizyczne, wygląda już lepiej, cały zespół cieszy się z tak oszałamiającego zwycięstwa! Jesteśmy w batalii o utrzymanie, liczy się dla nas każde spotkanie – mówił po spotkaniu  Piotra Jacka, trener Stali

Stal Brzeg – Pniówek Pawłowice Śląskie 5:1 (2:0)Jakub Horański 5, Michał Kuriata 12, Piotr Stępień 64, Damian Celuch 78, 90 (k) – Mateusz Szatkowski 54

Stal: Stitou – Szubertowski, Pożarycki, Przystalski, Krupnik – Gajda (75’ Kolanko), Chodyga (54’ Żegleń), Danielik, Kuriata (84’ Dychus), Horański (60’ Stępień) – Celuch. Trener: Piotr Jacek. Widzów: 300