Po interwencji mieszkańca i naszej redakcji wymienią latarnie oświetleniowe

0

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji dotarła korespondencja od mieszkańca Brzegu. Autor maila przesłał nam zdjęcia i opisał niepokojącą sytuację. Chodzi o latarnie przy ul. Armii Krajowej. Mocno skorodowane słupy oświetleniowe trzymają się „na ostatnim włosku” i poważnie zagrażają pieszym oraz kierowcom.


fot. Czytelnik

Ulica Armii Krajowej w Brzegu jest drogą krajową. Poszukiwania osób odpowiedzialnych za utrzymanie latarni zaczęliśmy więc od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzecznik prasowy Agata Andruszewska poinformowała nas jednak, że „przedmiotowe latarnie nie są w utrzymaniu GDDKiA”.

O sprawę zapytaliśmy również Urząd Miasta w Brzegu. Komendant Straży Miejskiej poinformował nas w rozmowie telefonicznej, że latarnie znajdują się w pasie drogowym GDDKiA, ale ich właścicielem jest firma Tauron, z kolei rzecznik prasowy energetycznego giganta przekazała nasze pytania do spółki zajmującej się serwisowaniem infrastruktury.

Po kilku dniach udało się w końcu uzyskać stanowisko firmy w tej sprawie, i co najważniejsze – z pozytywnym zakończeniem.

„W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że wczoraj otrzymaliśmy również zgłoszenie z UG Brzeg w przedmiotowej sprawie. Przystępujemy do wymiany słupa. Corocznie na terenie Gminy Brzeg są realizowane wymiany wyeksploatowanego oświetlenia. Przeglądy są wykonywane co 5 lat zgodnie z przepisami prawa energetycznego” – informuje Marcin Dziechciarz, starszy specjalista ds. promocji i PR TAURON Dystrybucja Serwis S. A.