Kino Odra zaprasza na bajki, filmy i spektakle

0

W bieżącym tygodniu w repertuarze Kina Odra filmowa animacja dla całej rodziny – „Paskudy. Uglydolls”, wyjątkowa biografia fantasy J.R.R. Tolkiena, twórcy „Hobbita”, „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą a także spektakl dla dzieci „Ja, Maluch i morze”, który odbędzie się 4 czerwca o godz. 17:00 oraz wyjątkowa wystawa na ekranie – pejzaż życia i twórczości najsłynniejszego impresjonisty pt. „Ja, Claude Monet”. Jednocześnie informujemy, iż w związku ze spektaklem Teatru „Baj” Kino Odra w dniu 4 czerwca (wtorek) będzie nieczynne.


„Paskudy. Uglydolls”
Porywająca animowana komedia, której bohaterami są postaci z nowej bardzo popularnej na świecie serii gier i zabawek. Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom.
Filmem „Paskudy: UglyDolls” Kelly Asbury, reżyser takich hitów, jak: „Shrek 2” czy „Gnomeo i Julia”, po raz kolejny stara się uświadomić odbiorcom, że główny bohater nie musi być piękny. Wystarczy, żeby miał ciekawy charakter i potrafił rozbawić widzów, w szczególności tych młodych, a nawet bardzo młodych, którzy z sali kinowej powinni wyjść szczęśliwi i uśmiechnięci od ucha do ucha. Udaje mu się to w stu procentach, ponieważ animacja już od pierwszych minut powoduje niekontrolowane napady śmiechu, chwyta za serce oraz co ciekawe, stopniowo sprawia, że w głowie pojawia się jedna myśl – mogę wszystko, wystarczy, że uwierzę w siebie! Zapraszamy na „Paskudy. Uglydolls” do Kina Odra w Oławie.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/paskudy-uglydolls/

„Tolkien”
Jeszcze tylko do czwartku 6 czerwca na ekranie Kina Odra filmowa opowieść o życiu J.R.R. Tolkiena, którego książka „Hobbit” niczym iskra rozpaliła wyobraźnię czytelników na całym świecie i zdominowała gatunek fantasy zeszłego stulecia. „Efekt Tolkiena” odbija się echem w literaturze, telewizji i filmach. W oryginalnych światach i opowieściach Tolkiena o czarodziejach, hobbitach, smokach i mitycznych bohaterach, odnajdujemy najlepszą stronę ludzkiej natury: naszą pasję odkrywców, gotowość do poświęcenia, nadzieję, iż dobro pokona zło oraz siłę, jaką czerpiemy ze wspólnoty.
W filmie „Tolkien” dowiemy się, jak młody Tolkien zmienił się z osamotnionej sieroty w jednego z najwspanialszych autorów w historii. Jest to historia fascynująca i pobudzającą wyobraźnię, o sile braterstwa oraz wytrwałości w drodze do celu, w której przeplatają się wojna i miłość. Tylko w Kinie Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tolkien/

„Słodki koniec dnia”
Krystyna Janda bez wątpienia jest jedną z najlepszych polskich aktorek. Jej kunszt aktorski docenili jurorzy Festiwalu Filmów Niezależnych Sundance i przyznali aktorce nagrodę za rolę w filmie „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha. Współautorem scenariusza filmu jest Szczepan Twardoch.
Główna bohaterka Maria Linde, polska poetka mieszkająca od lat we Włoszech ma właściwie wszystko, czego całe życie pragnęła. Pisze, czyta, nieustannie zafascynowana pięknem włoskiej przyrody. Ma czas na zabawy z wnuczkami, dyskusje z córką i słowne potyczki z mężem. Ale mimo sławy i uporządkowanego życia nadal poszukuje. Maria wciąż podważa zastany porządek i otwarcie przeciwstawia się krępującym konwenansom, jednak mieszkając w małej, dość zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i żyją zgodnie z tradycją i religijnymi nakazami nie jest to łatwe. Filmowa historia to przede wszystkim obraz współczesności, odzwierciedlenie naszych „strachów” i życiowych dramatów. Reżyser z wyczuciem mówi o lęku przed starością i postrzeganiu kobiecości, a także o doświadczeniu emigracji i stosunku do „obcego”. Piękne polskie kino, które naprawdę warto zobaczyć. Tylko w Kinie Odra od 7 do 13 czerwca.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/slodki-koniec-dnia/

„Ja, Maluch i morze”
Już w ten wtorek 4 czerwca o godz. 17:00 w OWE Odra w Oławie, przed najmłodszą publicznością wystąpi Teatr Baj z Warszawy ze spektaklem „Ja, Maluch i morze”.
Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem – Maluchem, czyli fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. Dorosłym natomiast przypomni lata osiemdziesiąte, na które, być może, spoglądają z nostalgią. Gwarantujemy, że jednych i drugich oczarujemy tym, co w teatrze lalek najlepsze, czyli sztuką animacji.
Więcej informacji i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/ja-maluch-i-morze/

Wystawa na ekranie: Ja, Claude Monet
Centrum Sztuki w Oławie i Na żywo w kinach zapraszają na pokaz wystawy na ekranie pt. „Ja, Claude Monet”. Obejrzeć ją można w Kinie Odra w niedzielę 9 czerwca o godz. 13:15.
Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swego ulubionego malarza – Claude’a Moneta. Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia i depresji. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i zmienił sztukę Zachodu.
Film wyświetlimy w języku angielskim z polskimi napisami. Czas trwania to około 90 minut. Bilety w cenie 22 zł już dostępne!
Więcej informacji i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/wystawa-na-ekranie-ja-claude-monet/