Kolejna dawka filmów i bajek w Kinie Odra!

0

W tym tygodniu w Kinie Odra w Oławie polecamy kolejną dawkę animacji: „Paskudy. Uglydolls” oraz „Agent kot”. Na starszych widzów czekają: „Słodki koniec dnia” z nagrodzoną za rolę Marii Linde Krystyną Jandą, kolejną część kultowego thrillera akcji – „John Wick 3”, a także ostatni przed wakacjami Seans Kinomana, a w nim przewrotny film „Nienasyceni” oraz „Tajemnice Joan” – historia oparta na faktach – opowieść o Melity Norwood, kobiecie określanej mianem najbardziej zaskakującego szpiega w historii Wielkiej Brytanii. 


„Paskudy. Uglydolls”
Jeszcze tylko do 13 czerwca w Kinie Odra będzie można obejrzeć „Paskudy. Uglydolls”. Animację, której bohaterami są odrzuty z taśmy produkcyjnej zamieszkujące Paskudowo. Nie znają innej rzeczywistości, dlatego wydają się pogodzeni z losem, a nawet szczęśliwi. Wszyscy oprócz Moxy, która wierzy, że istnieje mityczny, wielki świat i wreszcie trafi w ręce jakiegoś dziecka. Gdy jednak kolejny dzień przynosi rozczarowanie, Moxy postanawia dłużej nie czekać na uśmiech losu i wraz ze sceptycznymi z początku przyjaciółmi ruszają w nieznane na spotkanie z dziećmi. Wzruszająca animacja o tym, że… paskudne jest cudne. Plus dubbing i piosenki wykonywane przez Kamila Bednarka, Annę Karwan i Joannę Kołaczkowską. Polecamy!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/paskudy-uglydolls/

„Słodki koniec dnia”
Z recenzji Łukasza Adamskiego (wPolityce.pl): „Kim ona jest? Pier Paolo Passolinim? A może Michelem Houellebecqem? Po szokującym wystąpieniu w małym miasteczku Volterra media widzą w niej wcielenie skandalisty mającego cojones, aby krzyczeć światu w twarz o jego obłudzie i hipokryzji. Wbrew własnemu środowisku. Wbrew wygodzie życia. Rozbijając bezpieczną skorupę otulającą artystę establishmentowego. Maria Linde ( Krystyna Janda) jest polską noblistką, której rodzina zginęła w Holokauście. To poetka, która została w Italii, gdy w Polsce wprowadzano stan wojenny. Mieszka z mężem Antonio (Antonip Catania) , córką Anną ( Kasia Smutniak) i wnukami w malowniczej wiejskiej chacie, wyjętej z „Ukrytych pragnień” Bertolucciego. Maria ma swoje ukryte pragnienia, które teraz, w słodkim końcu dnia, uzewnętrznia z wielką siłą…”
Genialna Krystyna Janda nagrodzona na Festiwalu Sundance za rolę Marii Linde – niepokornej poetki, artystki, którą otaczający świat wyjątkowo mocno uwiera. W Kinie Odra tylko do 12 czerwca. Nie przegapcie!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/slodki-koniec-dnia/

„Nienasyceni”
Ostatni przed przerwą wakacyjną obraz, który wyświetlimy w ramach Seansu Kinomana to film pozornie radosny, o ekskluzywnych wakacjach na malowniczej włoskiej wyspie Pantelleria, na której miło spędzają czas wybrańcy losu: gwiazda rocka Marianne (Tilda Swinton), jej przystojny partner, znacznie od niej młodszy Paul (Matthias Schoenaerts) oraz ich przyjaciel Harry (były partner Marianne) z ponętną nastoletnią córką Penelope (w tych rolach wystąpili Ralph Fiennes i Dakota Johnson).
Piękne śródziemnomorskie krajobrazy, dzikie plaże, urokliwy basen w przydomowym ogrodzie, a obok tego relaks, włoska kuchnia, seks, błogie lenistwo i wyrafinowane żarty czworga inteligentnych i zamożnych ludzi. Sielanka włoskich wakacji stopniowo przekształca się w coraz większy dramat, który w rezultacie prowadzi do tragedii. Letnia sceneria uroczej wyspy jaskrawo kontrastuje z niespokojnymi osobowościami bohaterów i ich skomplikowanymi relacjami towarzyskimi i intymnymi.
Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Tylko raz i tylko w Kinie Odra – czwartek 13 czerwca godz. 17:45. Bilety tylko 10 zł.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/seans-kinomana-nienasyceni/

„Agent kot”
Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, „agenci ściśle fajni” zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/agent-kot/

„Tajemnice Joan”
Film cenionego reżysera Trevora Nunna powstał na motywach bestsellerowej powieści autorstwa Jennie Rooney. Powieści, której inspiracją były autentyczne wydarzenia. Opowieść o losach Melity Norwood, kobiety określanej mianem najbardziej zaskakującego szpiega w historii Wielkiej Brytanii. To właśnie tej kobiecie Trevor Nunn postanowił oddać hołd w swoim najnowszym dziele zatytułowanym „Tajemnice Joan”. Akcja filmu rozpoczyna się na przedmieściach Londynu w 2000 roku, kiedy to życie emerytowanej Joan Stanley wywrócone zostaje do góry nogami. Pewnego dnia do drzwi staruszki pukają agenci MI5 i aresztują ją pod zarzutem szpiegostwa na rzecz komunistycznej Rosji…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/tajemnice-joan/

„John Wick 3”
Keanu Reeves powraca w towarzystwie dwóch laureatek Oscara: Halle Berry i Anjelica Huston, w pełnej akcji i czarnego humoru filmowej petardzie!
Producent „Sicario”, „Miasta złodziei” i „Niezniszczalnych” nadaje globalny zasięg kultowej serii. Będzie jeszcze więcej wrogów i międzynarodowa intryga!
Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie mógłby się skryć. Nie ma takiego twardziela, który stanąłby po jego stronie. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca? Po odpowiedź zapraszamy do Kina Odra.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/john-wick-3/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu napiszecie tytuł filmu, na który chcielibyście się wybrać. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w naszej redakcji w Brzegu przy ul. Piastowskiej 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00) najpóźniej do 30 czerwca 2019 roku. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 690 80 30 70.