Festiwal 3 Kotwice [fotorelacja]

0

W niedzielę (16.06) na scenie amfiteatru odbywał się festiwal „Trzy Kotwice”. Impreza miała charakter charytatywny i była poświęcona problemom osób bezdomnych. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc Towarzystwu Brata Alberta w Skarbimierzu.


Na scenie wystąpiło łącznie 9. artystów. Ci najbardziej oczekiwani to Kamil Bednarek, Doda z zespołem Virgin oraz Peja. Wszyscy trzej wykonawcy przyciągnęli do brzeskiego dużą liczbę fanów. Na scenie brzeskiego amfiteatru było gorąco!

Jestem zadowolony, że dopisała nam piękna pogoda, a zainteresowanie ludzi jest ogromne. Wszyscy będą wspomagać przysłowiową „złotówką” naszą placówkę, która działa już blisko 35 lat. Niestety jak każde schronisko borykamy się z problemami finansowymi. Staramy się zrobić wszystko, aby utrzymać je jak najdłużej. Myślę, że ofiarodawcy i sponsorzy pozwolą dotrwać do końca nam, a przede wszystkim ludziom z naszego schroniska, aby mogli godnie spędzić w nim czas – mówił Jan Kulczycki, prezes schroniska Brata Alberta.

Mamy bardzo dobre wrażenia z koncertu Kamila Bednarka, bo jest to nasz rodak z ziemi brzeskiej. Jesteśmy jego fankami. Robimy sobie teraz przerwę, a potem wracamy do amfiteatru na koncert Dody. Festiwal na świeżym powietrzu to bardzo dobry pomysł – dodała Natalia, która postanowiła spędzić niedzielne popołudnie w amfiteatrze w Brzegu.

Przed festiwalem czekało nas dużo pracy organizacyjnej, ale dała ona dużo satysfakcji. Najważniejsze, aby mieszkańcy naszego miasta i okolic byli zadowoleni – podsumowała Joanna Grabiec, organizator wykonawczy festiwalu „3 Kotwice” w Brzegu.

Każdy widz przed wejściem musiał zapłacić symboliczną kwotę w postaci 10 zł. Dzieci do lat 16 miały darmowy wstęp, ale przeważnie ich rodzice również wrzucali taką kwotę do puszek. Obecnie trwa liczenie kwoty, jaką uzbierano w niedzielę podczas festiwalu.