„Noc Świętojańska” 2019 w Brzegu [fotorelacja]

0

W sobotę (22.06),  na brzeskiej marinie rozpoczęła się dwudniowa impreza organizowana przez Gminę Brzeg, Brzeskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Nocy Świętojańskiej” towarzyszył również zlot food trucków, który potrwa do niedzieli. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. wyścig smoczych łodzi, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, rejsy statkiem po Odrze, pokazy ratownictwa wodnego, park linowy, balony, występy kuglarzy oraz miasteczko aglomeracji Wrocławskiej.


Do rywalizacji w wyścigu „Smoczych Łodzi” stanęło szesnaście osad, każda miała za zadanie przepłynąć wyznaczoną odległość pod nurt rzeki – liczył się najlepszy czas. Zwycięzcą trzeciej edycji wyścigu Smoczych Łodzi była osada „Arka Dzikiego”, a kolejne miejsca przypadły odpowiednio „Water Crew” oraz „Najszybsi”.

„Noc Świętojańską” obchodzimy pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Od 10. rano dobywała się trzecia edycja regat Smoczych Łodzi. Po dekoracji wszystkich uczestników, rozpoczęliśmy część artystyczną, w której gościliśmy różnych artystów. Gwiazdą dzisiejszego wieczoru jest zespół Bakshhis, który znany jest na scenie muzyki reggae. Najważniejszym momentem dzisiejszego dnia jest puszczenie wianków ze statku na Odrze, co nastąpi około godz. 22:00. Jest to punkt kulminacyjny, na który wszyscy najbardziej czekają – mówił Łukasz Oskar Michalak z Brzeskiego Centrum Kultury

Jestem tutaj ponieważ rzadko cokolwiek dzieje się w Brzegu, a dzisiaj jest okazja, aby zażyć trochę kultury. Jestem tutaj aby przywitać lato i spotkać się ze znajomymi oraz posłuchać dobrej muzyki. Nie mam ze sobą wianka, ale z przyjemnością będę patrzyła, jak inni je puszczają – mówi mieszkanka Brzegu.

Od rana nasz zespół brał udział w zawodach smoczych łodzi, w których brało udział dwadzieścia drużyn, z czego połowa była mieszana. Były to super zawody, które każdemu mogły się podobać, zwłaszcza rywalizacja. Później koncerty i świetne jedzonko nasze miasto bardzo dobrze ten dzień zorganizowało – dodaje uczestnik imprezy.

Wśród zespołów i wokalistów, jacy wystąpili przed brzeżanami znalazły się: Leśne Echo, Małgorzata Kulińska, Bartosz Kita, North West Passage, MR&MRS oraz Black Drums Icon. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej i Facebook fan-page Brzeskiego Centrum Kultury w trakcie okresu wakacyjnego.