Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na film w plenerze

0

Centrum Sztuki w Oławie informuje, że w miesiącu lipcu i sierpniu Kino Odra oraz kasa OWE Odra będą nieczynne w poniedziałki. Zapraszamy do Kina Odra od wtorku do niedzieli. Godziny pracy kasy: wtorek – piątek: 12:30-20:30, sobota – niedziela: kasa jest czynna 1 godzinę przed seansem oraz 15 min. po rozpoczęciu ostatniego seansu.


W tym tygodniu zapraszamy do Kina Odra na kontynuację przebojowej animacji, czyli „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, film „Rocketman” traktujący o jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka – Eltonie Johnie oraz na kolejną część uniwersum o monstrach z wytwórni Warner Bros – „Godzilla II: Król potworów”. A na deser, w parku miejskim obok dworca PKP w Oławie zapraszamy 6 lipca o godz. 21:30 na bezpłatne kino plenerowe a w nim pokaz „Bohemian Rhapsody”. Dla wygody weźcie ze sobą kocyki lub/i turystyczne krzesełka!

„Sekretne życie zwierzaków domowych 2”
Druga część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Pierwsza część cieszyła się na całym świecie gigantyczną popularnością, ściągając do kin tłumy widzów. Zachwytu nie kryli także krytycy filmowi.
Poznamy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sekretne-zycie-zwierzakow-domowych-2/

„Rocketman”
Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka. Poznamy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John.
Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w muzyce Eltona Johna, w którego postać wciela się Taron Egerton. Na naszych oczach chłopak z małego miasteczka stanie się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku.
W filmie zobaczymy także Jamiego Bella, Richarda Maddena i Bryce Dallas Howard.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/rocketman/

„Godzilla II: Król potworów”
Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację… a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/godzilla-ii-krol-potworow/

Kino plenerowe: „Bohemian Rhapsody”
Już w tę sobotę Centrum Sztuki w Oławie zaprasza do parku miejskiego obok stawów i dworca PKP na plenerowy pokaz filmu o kultowej i przełomowej grupie Queen, która przez dziesięciolecia pozostawała w awangardzie muzyki i popkultury. W najmodniejszych klubach na całym świecie DJ-e do dziś grają hity Queen, a także muzykę wielu współczesnych artystów, dla których Queen był inspiracją. Tymczasem, daleko poza miejskim nocnym życiem, na stadionach piłkarskich od Stanów Zjednoczonych, przez Wielką Brytanię, po Japonię i Brazylię, fani wyśpiewują niezapomniany hymn Queen „We Will Rock You”. Wpływ zespołu jest tak wielki, że tego lata piosenki Queen zajęły 3 z 20 najwyższych miejsc na liście Billboard Hot Rocks Songs. Ich muzyka nie tylko nie poddaje się łatwemu zaszufladkowaniu i przełamuje konwencje, ale przekracza także bariery pokoleniowe.
Rytm ich piosenek jest nieodparty, a styl ponadczasowy. W przeciwieństwie do wielu grup z lat 70. i 80., które pojawiły się i zniknęły, Queen pozostaje dziś tak samo popularny jak kiedyś.

Film „Bohemian Rhapsody” z udziałem Ramiego Maleka w niesamowitej kreacji Freddiego Mercury’ego, na który zapraszamy 6 lipca o godz. 21:30 przedstawia niezwykłą historię Queen, od korzeni zespołu stworzonego przez londyńskich studentów, po olśniewające szczyty międzynarodowej sławy, gdy wypełniali stadiony na całym świecie, łamiąc kolejne rekordy frekwencji podczas koncertów, jak w czasie legendarnego występu z 1985 r. w ramach Live Aid, oglądanego przez globalną publiczność 1,9 miliarda ludzi, zbierającego pieniądze na rzecz głodujących w Etiopii.
Wstęp wolny. Więcej informacji na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/letnie-kino-plenerowe/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu napiszecie tytuł filmu, na który chcielibyście się wybrać. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w naszej redakcji w Brzegu przy ul. Piastowskiej 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00) najpóźniej do 30 lopca 2019 roku. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 690 80 30 70.