Emanuel Drebschok na podium XV Rajdu Kolarskiego w Czechach

0
fot. Emanuel Drebschok (pierwszy z prawej) wygrał XV Rajd Kolarski w kategorii wiekowej junior młodszy. W kat. open zajął 2. miejsce

Zawodnik klubu „Ziemia Brzeska” zajął 2. miejsce w zawodach kolarskich w formule jazdy indywidualnej na czas. Organizatorem XV Rajdu Kolarskiego był Głuchołaski Klub Kolarski „VICTORIA”. Blisko stu zawodników musiało pokonać górską trasę na dystansie 11 kilometrów.


– Trasa wyścigu prowadzi po zboczach góry Mravanečnik do górnego zbiornika elektrowni w Czechach. Emanuel jeździ w kategorii junior młodszy, ale w tym wyścigu musiał walczyć także ze starszymi zawodnikami. Drugie miejsce w kategorii open, to naprawdę bardzo dobry wynik – mówi trener Franciszek Moszumański.

Młody zawodnik „Ziemi Brzeskiej” w swojej kategorii wiekowej był oczywiście numerem jeden. Do zwycięstwa w generalce zabrakło mu 15 sekund i musiał uznać wyższość starszego kolarza Władysława Kwaśnickiego.

Dodajmy, że trener Moszumański przygotowuje obecnie Emanuela do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w drugiej połowie lipca. Przed startami w prestiżowych mistrzostwach, kolarz „Ziemi Brzeskiej” pojedzie jeszcze w dwóch wyścigach: na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce.