Kolarze „Ziemi Brzeskiej” ścigali się w Tychach i Pszczynie

0
fot. archiwum

W minioną sobotę i niedzielę (13-14 lipca), zawodnicy klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska” wystartowali w dwóch prestiżowych wyścigach: „XVII Międzynarodowe Tyskie Kryterium Fiata” oraz „XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy”.


W sobotę, na ulicznej trasie w Tychach najlepiej poradził sobie Emanuel Drebschok, zajmując w kategorii junior młodszy 6. miejsce. W kat. żak, na 14. pozycji uplasował się Ksawier Listowski.

Dzień później grupa młodych kolarzy przeniosła się do Pszczyny. To właśnie tam rozegrano międzynarodowy wyścig „XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy”.

– Zarówno wyścig w Tychach jak i w Pszczynie miał mocną obsadę zawodników z całej Polski i zagranicy. W niedzielę na trasie XII Memoriału im. Kazimierza Gazdy mogli pojechać również nasi najmłodsi kolarze. W kategorii wiekowej 2009-2010 trzeci do mety dojechał Marcel Kałuża, a w roczniku 2007 – 2008 drugie miejsce zajął Piotr Buras. No i trzeba podkreślić wysoką, czwartą lokatę Emanuela Drebschoka w kategorii junior młodszy – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że już w najbliższą sobotę (20. lipca) rozpocznie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym. W wyścigu na czas oraz ze startu wspólnego pojedzie reprezentant „Ziemi Brzeskiej” – Emanuel Drebschok.