Kolejne hektary zboża uległy spaleniu

0
fot. Straż pożarna

Dziesięć zastępów straży pożarnej prowadziło akcję gaśniczą zboża na pniu. Spaleniu uległo około ok. 15 hektarów. Do zdarzenia doszło dziś (26.07) około godz. 12:40 pomiędzy Łosiowem a Janowem.


– Do akcji gaśniczej zadysponowaliśmy 4 zastępy JRG z Brzegu oraz 6 zastępów OSP. Pożar jest już opanowany, obecnie trwa dogaszanie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że spaleniu uległo 15 hektarów zboża na pniu – mówi mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu – droga wojewódzka 462 między Łosiowem a Janowem była zamknięta na czas prowadzenia działań gaśniczych. Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

Przypomnijmy, że dziś rano w powiecie strzelińskim wybuchł pożar ścierniska na obszarze 10 ha, wczoraj na granicy powiatów opolskiego i nyskiego spłonęło 60 ha zboża, z kolei w ubiegłym tygodniu pożar pól na terenie powiatu oławskiego strawił 16 ha zboża. We wszystkich akcjach gaśniczych brali udział strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Brzegu.