Spotkanie z Magdaleną Ogórek na Zamku Piastów Śląskich

0

Za niespełna miesiąc (27. sierpnia), mieszkańcy Brzegu i okolic będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Magdaleną Ogórek. Historyczka, doktor nauk humanistycznych i znana prezenterka telewizyjna opowie m.in. o swojej książce „Lista Wächtera”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 w Muzeum Piastów Śląskich.


– U schyłku wakacji (27. sierpnia) będziemy mieli przyjemność gościć panią dr Magdalenę Ogórek, która opowie nam o swojej książce . Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy z autorką. Muzeum nie jest przypadkowym miejscem do prezentacji tej książki i dyskusji wokół niej, ponieważ rzecz dotyczy kradzieży polskich dzieł sztuki – a więc tego dobra, które muzeum, takie jak nasze, gromadzi, zabezpiecza i udostępnia. Wszystkich miłośników sztuki, czyli piękna, które jest wartością samą w sobie, zapraszamy – mówi Adam Boberski, inicjator i organizator spotkania.

Dodajmy, że Magdalena Ogórek jest również autorką książki pt. „Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku”.