Sprawdź repertuar oławskiego kina Odra i wybierz swój seans!

0
fot. materiały prasowe

W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do Kina Odra na disneyowską animację dla całej rodziny – „Toy Story 4”, najnowszy film Woody’ego Allena „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” oraz na polską komedię „Na bank się uda”. A już niebawem, bo 7 listopada w filii nr 1 Centrum Sztuki w Oławie – Ośrodku Współpracy Europejskiej – spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia „Damski biznes” – bilety już w sprzedaży. Zapraszamy!


„Toy Story 4”
„Toy Story” to jeden z kamieni milowych w historii kina animowanego. Po latach dominacji filmu rysunkowego zapoczątkował epokę animacji komputerowej, za co twórcy zostali docenieni przez przyznającą Oscary Amerykańską Akademię Filmową. A że twórcy „Toy Story” nie spoczęli na laurach, słynna animacja doczekała się kontynuacji i zyskała status kultowej serii.

Tego lata polscy widzowie po raz kolejny mogą spojrzeć na świat oczami tytułowych zabawek – „Toy Story 4” – najnowsza animacja ze studia filmowego Disney i Pixar od 9 sierpnia gości w Kinie Odra!

Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto wybrać się do kina na „Toy Story 4”, bo jak wiadomo nie każde kontynuacje są udane…to szczerze? Naprawdę warto! Twórcy animacji zapewniają nam dobrą zabawę, łzy śmiechu i wzruszenia…po prostu wyjdziecie z kina z uśmiechem od ucha do ucha. Zapraszamy do Kina ODRA, film można będzie obejrzeć do 22 sierpnia włącznie. Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/toy-story-4/

„W deszczowy dzień w Nowym Jorku”
4-krotny zdobywca Oscara po raz kolejny niebanalnie, z nutką pesymizmu, dystansu i ironii, opowiada nam o miłości obśmiewając przy okazji środowisko bogaczy oraz pustotę filmowego światka.

Głównym bohaterem jest Gatbsy (Timothée Chalamet), młody chłopak, który uciekł przed fortuną rodziców i ich wymaganiami w studia na małej uczelni na północy stanu Nowy Jork i tam poznał swoją miłość, nieco infantylną Ashleigh (Elle Fanning). Para planuje weekend na Manhatanie, przy okazji wywiadu, który dziewczyna ma przeprowadzić ze znanym reżyserem. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę. Zapraszamy do Kina Odra!

Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/w-deszczowy-dzien-w-nowym-yorku/

„Na bank się uda”
Marian Dziędziel, Adam Ferency, Lech Dyblik i Maciej Stuhr, to bohaterowie nowej komedii kryminalnej „Na bank się uda”. Film trafi do kin 15 sierpnia i premierowo będzie można go zobaczyć w Kinie Odra.

Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

„Na bank się uda” to doskonała komedia kryminalna – zawrotne tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach, które były podstawą scenariusza autorstwa reżysera Szymona Jakubowskiego. Zapraszamy!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/na-bank-sie-uda/

„Damski biznes”
Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na spektakl „Damski biznes” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Komedia, który odbędzie się 7 listopada o godz. 20:00 w OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3.

Bohaterki spektaklu „Damski biznes” postanowiły spełnić największe marzenie życia i z rozmachem próbują znaleźć swoje miejsce w ekscytującym i lukratywnym świecie mody. Jednak świat pełen bielizny, apaszek, modnych butów a przede wszystkim przystojnych i seksownych modeli staje się zbyt podejrzany dla mężów naszych bohaterek, statecznych zazdrosnych panów. Ci postanawiają więc działać. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w osobliwy sposób sami staną się za chwilę częścią zwariowanej rewii strojów i kreacji, której zaczęli się przyglądać w nieoczekiwany dla siebie sposób. Wpadają więc po szyję w zabawne kłopoty i jak to w dobrej farsie im bardziej próbują się z nich wydobyć tym bardziej w nie brną…

Bilety normalne w cenie 75 zł i ulgowe w cenie 70 zł dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl. Więcej informacji, bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/damski-biznes/