Kolarze „Ziemi Brzeskiej” na trasach wyścigowych. Emanuel Drebschok znów wygrywa

0

W miniony weekend zawodnicy klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska” wzięli udział w ogólnopolskich wyścigach. W sobotę (31. sierpnia), kolejne zwycięstwo odniósł Emanuel Drebschok. Młody kolarz zwyciężył w Tuszynie wyścig w jeździe indywidualnej na czas. W tym samym dniu świetnie spisała się Maja Przydział, która w Głuchołazach zajęła 4. miejsce w Pucharze Polski MTB.


– Maja zaliczyła swój debiut jeśli chodzi o zawody tej rangi. Dla niej był to pierwszy wyścig w życiu. Zajęła 4. miejsce z Pucharze Polski MTB na bardzo trudnej trasie. Tym bardziej cieszymy się z tego sukcesu – mówi trener Franciszek Moszumański.

– Emanuel w sobotę pojechał po zwycięstwo, a dzień później zajął 7. miejsce w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Te dwa dni pokazały nam, że do pełni formy jeszcze trochę brakuje, ale patrzymy w przyszłość z optymizmem i cieszymy się ze zwycięstwa – podsumowuje trener „Ziemi Brzeskiej”.

Dodajmy, że już w najbliższy weekend młodzi kolarze wezmą udział z Międzynarodowym Kryterium Ulicznym Memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku.