„Piłsudski” oraz „Sługi wojny” na ekranach Kina Odra

0

Jeszcze do czwartku 12 września wyświetlać dla Was będziemy animację „Wilk w owczej skórze 2”, „Ból i blask” w reżyserii Pedro Almodóvara oraz najnowszy film Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. A od piątku 13 września zapraszamy na nowe produkcje: „Piłsudski”, „Sługi wojny” i Kino Malucha dla naszych najmłodszych widzów. Zapraszamy do Kina Odra! Jednocześnie przypominamy, że od września Kino Odra w Oławie czynne jest od poniedziałku do piątku.


„Piłsudski”
To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/pilsudski/

„Sługi wojny”
Bioterroryzm i broń genetyczna to kwestie, które coraz częściej przewijają się w dyskursie o globalnych zagrożeniach. Kiedy wielkie koncerny przekupują polityków i bez skrupułów handlują materiałem biologicznym, tylko skuteczny policyjny duet może zapobiec katastrofie. Piotr Stramowski, Maria Kania, Paweł Królikowski, Karolina Czarnecka w najnowszym thrillerze w reżyserii Mariusz Gawrysia.
Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego – specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa „Sambor” (Piotr Stramowski). Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą (Maria Kania). Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Wkrótce ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/slugi-wojny/

„Kino Malucha: Proszę słonia”
Po wakacyjnej przerwie od września wznawiamy w Kinie Odra cykliczne seanse dla naszej najmłodszej widowni!
Przypominamy, że Kino Malucha to projekcje krótkich bajek dla dzieci w wieku do 5 lat a po seansie zabawa z animatorem w holu kina.
Już w niedzielę 15 września o godz. 11:00 zapraszamy na cztery odcinki bajki „Proszę słonia” – animacji na podstawie książki dla dzieci z lat 60-tych autorstwa Ludwika Jerzego Kerna.
Głównymi bohaterami bajki są: chłopiec imieniem Pinio oraz porcelanowy słoń Dominik, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez chłopca. Dominik, umie mówić i staje się najlepszym przyjacielem Pinia. Wspólnie przeżywają wiele ciekawych przygód. Cztery z nich: „Pierwsze kroki”, „Wycieczka za miasto”, „Znajomi w ZOO” oraz „Przeprowadzka Dominika” będziecie mieli szansę zobaczyć w niedzielę 15 września o godz. 11:00 w Kinie Odra.
Koszt biletu dla opiekuna to 12 zł, bilet dla dziecka – 10 zł. Cena zawiera udział w animacjach.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/prosze-slonia/

„Wilk w owczej skórze 2”
Czy odwieczni wrogowie zamiast się zjadać, zdołają się dogadać?
Magiczna, dowcipna i zakręcona przygoda zwariowanych zwierzaków. Ich tajemnicze mikstury i zaskakujące przemiany, w których bardzo łatwo o zabawną pomyłkę!
Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę. Dzięki dobremu sercu i wielkiej odwadze udało się go jednak odczarować. Od tamtej pory wilki i owce zaczęły żyć w zgodzie i wspólnie zamieszkały w małym, ale przyjaznym miasteczku. Nie oznacza to jednak końca kłopotów. Prawdziwe tarapaty zaczną się, kiedy o tym beztroskim współżyciu dwóch z pozoru wrogich gatunków dowie się przywódca innego wilczego stada. Nowe drapieżniki zrobią wszystko, aby dopaść niewinne owieczki oraz dać nauczkę ich wyjącym do księżyca przyjaciołom. Mieszkańcy pokojowo nastawionego miasteczka będą musieli działać razem, aby obronić się przed najeźdźcami. A nie będzie to łatwe, bo złe wilki mają tajną broń. To zwariowana zajęczyca, która w małym palcu swojej wielkiej stopy ma przepisy na wszelkie magiczne mikstury. Trzeba tylko uważać, aby nie pomylić składników…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/wilk-w-owczej-skorze-2/

„Ból i blask”
„Ból i blask” to arcydzieło (Gazeta Wyborcza), najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat (The Hollywood Reporter), najpiękniejsza celebracja miłości (The Playlist). Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi. „Ból i blask” to również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz, oraz – przede wszystkim – z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.
„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość  z poczuciem humoru. Tylko do czwartku 12 września w Kinie Odra. Zapraszamy!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/bol-i-blask/

„Pewnego razu… w Hollywood”
Nowy film Quentina Tarantino, to wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać…
Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata, z trudem go rozpoznając. W dziewiątym filmie scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino zobaczymy niezwykłą obsadę i wiele wątków, które składają się na hołd odchodzącej w przeszłość złotej ery Hollywood. Tylko do czwartku 12 września w Kinie Odra. Zapraszamy!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/pewnego-razu-w-hollywood/