W tym tygodniu Kino Odra ma dla Was kilka niespodzianek!

0

Po pierwsze, po przerwie wakacyjnej na duży ekran wracają seanse cykliczne. Kino Malucha miało już swój debiut, czas na Kino Seniora. Miło nam poinformować, że będziemy spotykać się częściej, bo raz w tygodniu – w każdy wtorek – o godz. 13:00! Cykliczne spotkania z seniorami rozpoczynamy filmem „Piłsudski”, na który zapraszamy 17 września o godz. 13:00.


Kolejne niespodzianki ucieszą też młodszych widzów. Są tacy, którzy przez wakacje nie widzieli na dużym ekranie animacji „Toy Story 4” czy „Król Lew”, więc je dla Was powtarzamy! Mamy też coś dla miłośników kultury wyższej – 18 września o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 2 Centrum Sztuki w Oławie na Recital fortepanowy Alexeya Komarowa „W rytmie Walca i Poloneza”. Wstęp wolny!

A co jeszcze w Kinie Odra? „Piłsudski” z popisową rolą Borysa Szyca, „Polityka” w reżyserii Patryka Vegi, „Sługi wojny” oraz „Mlody geniusz i kłopotliwe wynalazki”. Zapraszamy do Kina Odra!

„Piłsudski”
Józef Piłsudski, rzucając hasło do walki o odzyskanie niepodległości, przełamywał bierność społeczeństwa polskiego. Jego oddziały strzeleckie dały początek Legionom. Film Michała Rosy „Piłsudski” pokazuje kilkanaście lat życia przyszłego Marszałka – od brawurowej ucieczki ze szpitala w Petersburgu do listopada 1918 roku. Można ten czas nazwać drogą do niepodległości. A drogowskazem na niej była idea walki zbrojnej. Marszałek Piłsudski był jedynym człowiekiem, który przekuł tę ideę w czyn zbrojny.
„Piłsudski” to kino awanturnicze ale i płomienny romans. Zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/pilsudski/

Kino Seniora: „Piłsudski”
Od września wznawiamy nasze cykliczne seanse dla Seniorów. Co więcej, miło nam poinformować, że będziemy spotykać się częściej, bo raz w tygodniu – w każdy wtorek – o godz. 13:00!
Na pierwsze po wakacjach Kino Seniora zapraszamy już we wtorek 17 września o godz. 13:00. Proponujemy film „Piłsudski” z Borysem Szycem w tytułowej roli.
Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.
Bilety dla Seniorów w cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra oraz na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/kino-seniora-pilsudski/

„Sługi wojny”
„Wystarczy, że dostanę klamkę, kaburę, kajdanki i odznakę i już wiem, co robić” – Piotr Stramowski jako bezpardonowy policjant w thrillerze „Sługi wojny” jeszcze do czwartku 19 września w Kinie Odra.
Piotr Stramowski to etatowy twardziel polskiego kina. Rolą Majamiego w hicie „Pitbull. Nowe porządki” i kontynuacji „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” udowodnił, że świat policji nie kryje przed nim żadnych tajemnic. W najnowszym filmie Mariusza Gawrysia, Stramowski ponownie wciela się w postać bezpardonowego policjanta, który poświęci wszystko dla dobra śledztwa.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/slugi-wojny/

„Polityka”
Bezkompromisowy film Patryka Vegi o polskiej scenie politycznej od piątku 20 września na ekranie Kina Odra.
W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.
Główne role w filmie gra prawdziwa plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/polityka/

„Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”
Komediowa mieszanka wybuchowa i jedna z najdroższych francuskich produkcji ostatnich lat. „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki” od tego piątku w Kinie Odra.
Zwariowane przygody szalonego konstruktora i wynalazcy, którego pomysły rozbawiają i zadziwiają wszystkich dookoła. „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki” to kolejna po „Asteriksie i Obeliksie” ekranizacja kultowego europejskiego komiksu, który podbił serca czytelników i rozszedł się w imponującym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Pełna niezwykłych bohaterów i humoru produkcja z masą efektów specjalnych, które przygotowało studio Illumination Entertainment, twórcy przebojowych „Minionków”.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/mlody-geniusz-i-klopotliwe-wynalazki/

„Król Lew”
Tylko jeden seans! Zapraszamy w niedzielę 22 września o godz. 13:00 do Kina Odra!
Film w reżyserii Jona Favreau to pod względem fabuły wierny remake niezapomnianej i kultowej wręcz animacji z 1994 roku, w którym usłyszymy kilka oryginalnych piosenek.
Młody lew Simba ucieka ze swojego królestwa, kiedy jego ojciec Mufasa zostaje zamordowany przez swojego brata Skazę. Stryj oskarża Simbę o śmierć ojca i wypędza z Lwiej Krainy. Młody lew, odbywszy lekcję życia, powróci do Lwiej Krainy, aby zająć swe miejsce w wielkim kręgu życia. W filmie głosu do amerykańskiego dubbingu użyczają m.in: Beyoncé, Billy Eichner czy Seth Rogen. W polskiej obsadzie biorą udział m.in.: Wiktor Zborowski, Danuta Stenka, Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/krol-lew/

„Toy Story 4”
Jeszcze tylko jeden seans! Zapraszamy w środę 24 września o godz. 13:00 do Kina Odra!
Od początku seansu widać, że w świecie zabawek coś nie gra. Bonnie rozpoczyna rok szkolny, a Chudy już nie uczestniczy w zabawach z dziewczynką. Kiedy dziecko idzie na dzień otwarty do szkoły, Szeryf widzi, że coś się święci i postanawia wślizgnąć się niepostrzeżenie do plecaka. Zabawka postanawia pomóc przetrwać Bonnie pierwszy dzień, bo nie chce, żeby ta czuła się samotna. Wszystko dobrze się kończy, ale w ekipie Chudego pojawia się nowa postać – Sztuciek. Wtedy właśnie rozpoczyna się cała przygoda.
Bajka porusza temat bycia potrzebnym. Kiedy Bonnie rezygnuje z zabaw z Chudym na rzecz Sztućka, ten postanawia zrobić wszystko, żeby nowy przyjaciel był przy niej na dobre i na złe. Szeryf staje na głowie i zamienia się w nauczyciela nowego członka ekipy. Niemal w każdej scenie widz pęka ze śmiechu, bo animacja jest pełna komicznych sytuacji i dialogów. Nie brakuje również wzruszających momentów.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/toy-story-4/

Recital fortepianowy „W rytmie walca i poloneza”
Centrum Sztuki w Oławie i Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu zapraszają na Recital fortepianowy Alexeya Komarowa „W rytmie Walca i Poloneza”.
Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych wystąpi 18 września 2019 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury przy ul. 11 listopada 27 (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie).
W programie usłyszymy: Walce – F. Chopina, P. Czajkowskiego, L. Godowskiego, M. Levitzky`ego, J.Straussa i Polonezy – F. Chopina, F. Liszta, Czajkowskiego-Liszta, I.J. Paderewskiego, A. Skriabina.
Słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski.
Zapraszamy! Wstęp wolny.
Więcej informacji: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/koncert-lisztowski/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu wpiszecie hasło: Kino Odra. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.


WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 30 października 2019) – szczegóły pond nr tel. 690 80 30 70.