Kino Odra zaprasza na film! Sprawdź repertuar

0

Jeszcze tylko do czwartku 3. października będzie można zobaczyć w Kinie Odra „Politykę” Patryka Vegi i animację „Wyprawa Magellana”. Troszkę dłużej zostają z nami „(Nie)Znajomi”. Od piątku 4 października zapraszamy na film familijny „Dora i miasto złota” oraz na polską superprodukcję „Legiony”.


W tym tygodniu czekają na Was również nasze filmowe cykle – w ramach Kina Seniora pokażemy „Yuli”, w Kinie Malucha wyświetlimy „Przygody Myszki” a w naszym najnowszym filmowo-muzycznym cyklu Kino Jazz – biograficzną historię Milesa Davisa „Birth of the Cool – Miles Davis Documentary”. Zapraszamy do Kina Odra!

Kino Seniora „Yuli”
Na pierwsze październikowe Kino Seniora zapraszamy do Kina Odra 1 paźdzernika o godz. 13:00. Tym razem proponujemy film „Yuli”- nominowaną do pięciu „hiszpańskich Oscarów” ekranizację bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, wybitnego kubańskiego tancerza i choreografa, z samym bohaterem w roli głównej. Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Film ukazuje starą jak kino drogę od zera do bohatera. Jest jednak filmem niezwykłym, w którym jest dużo ruchu, tańca, muzyki, ale przede wszystkim wiele emocji i uczuciowości. Opowieść o wciąż żyjącej legendzie, czyli o pierwszym czarnoskórym odtwórcy roli Romea w balecie, tancerzu największych scen świata, nie pomija również trudnych i bolesnych momentów biografii artysty.
W 2019 r. „Yuli” otrzymał pięć nominacji do Nagród Goya w kategoriach: scenariusz adaptowany, zdjęcia, ścieżka dźwiękowa, dźwięk, nowy aktor (dla Carlosa Acosty). Film zdobył nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mińsku oraz wyróżnienie za najlepszy scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.
Bilety dla posiadaczy Karty Seniora w cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/yuli/

Kino Jazz „Birth of the Cool – Miles Davis Documentary”
Kino Jazz to nasz najnowszy cykl filmowy, który z pewnością ucieszy wszystkich miłośników dobrej muzyki! Spotkania z wyjątkowymi muzycznymi artystami na ekranie Kina ODRA rozpoczynamy od sylwetki jazzowego symbolu – Milesa Daviesa. W najbliższych miesiącach zapraszamy na muzyczne spotkania, których bohaterkami będą m.in. Aretha Franklin oraz Ella Fitzgerald.
Życie i kariera muzycznego giganta i ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach. Należał do najbardziej porywających i sugestywnych solistów w całej historii jazzu, obdarzony był niebywałą charyzmą i intuicją, dzięki którym potrafił wyławiać największe talenty do swoich zespołów i kreować – już wspólnie – nowatorskie koncepcje. Ekscentryczność i geniusz Milesa Davisa precyzyjnie wmontowane we współczeny jazz postawiły artystę w pozycji wybitnego jazzmana, kompozytora, aranżera, lidera i wreszcie jazzowego symbolu.
Już 5 października o godz. 18:00 zapraszamy do kina Odra na film „Birth of the Cool – Miles Davis Documentary”. Obraz Stanleya Nelsona nosi podtytuł „You don’t know Miles” („Nie znasz Miles’a”) i jeśli myślicie, że znacie Miles’a… Przekonajcie się! Będziecie zaskoczeni! Lider i innowator. Elegancki i próżny. Bezduszny, konfliktowy i kontrowersyjny. Wspaniały i witalny. Geniusz. Rewolucjonista. Ucieleśnienie słowa cool. Artysta z tak pięknym dźwiękiem, że może złamać ci serce…
Zapraszamy do Kina Odra na jedyny taki cykl muzyczno-filmowy. Bilety normalne w cenie 18 zł i ulgowe w cenie 15 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/miles-davis-ikona-jazzu/

Kino Malucha „Przygody Myszki”
Na październikowe Kino Malucha zapraszamy w niedzielę (6.10.) o godz. 11:00. Tym razem proponujemy najmłodszym widzom polską animiację o przygodach myszki mieszkającej w pięknym domku na skraju leśnej polany. Myszka jest mała, za to przygody miewa wielkie! Czasem śmieszne, czasem troszkę straszne…
Będąc dzielną i rezolutną myszka, co i rusz napotyka się na swojej drodze kogoś ciekawego, z czego wynika oczywiście cała seria towarzyskich perypetii. W jednym z odcinków, który zobaczymy Myszka idzie z wizytą i imieninowym prezentem do cioci Klementyny. Przy okazji doprowadzi do zgody między ciocią i zwaśnionym z nią sąsiadem borsukiem. W kolejnych odcinkach nasza dzielna Myszka spotka na swojej drodze natrętną muchę oraz świerszcza, któremu zerwały się w skrzypcach struny.
Zapowiada się kolejne Kino Malucha z niezwykle barwną klasyką polskiej animacji!
„Przygody Myszki” to serial animowany realizowany w latach 1976-1983 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej według pomysłu Władysława Nehrebeckiego.
Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają miłe niespodzianki w holu Kina Odra. Do zobaczenia w niedzielę 6 października o godz. 11:00.
Koszt biletu dla opiekuna to 12 zł, bilet dla dziecka – 10 zł. Cena zawiera udział w animacjach.
Więcej informacji na: http://kultura.olawa.pl

„Dora i miasto złota”
Dora spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/dora-i-miasto-zlota/

„Legiony”
Filmowa superprodukcja „Legiony” to porywającą opowieść o chłopakach i dziewczynach z legionowego pokolenia lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/legiony/

„Polityka”
Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy najnowsze dzieło króla box office, to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie pokazane na dużym ekranie.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/polityka/

„Wyprawa Magellana”
Stań za sterami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Wspaniała animowana megaprodukcja, która przeniesie widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła. Tylko w Kinie Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/wyprawa-magellana/

„(Nie)Znajomi”
„(Nie)znajomi” to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę.
Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.
W filmie występują: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat oraz Wojtek Żołądkowicz. Film wyreżyserował Tadeusz Śliwa. Autorami adaptacji scenariusza są Katarzyna Sarnowska oraz Tadeusz Śliwa. Zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/nieznajomi/