Kino Odra w Oławie zaprasza na film [sprawdź repertuar]

0

W jesienne popołudnia i wieczory zapraszamy do klimatycznego Kina Odra – wyjątkowego miejsca z blisko 100-letnią tradycją! Do 6 listopada zapraszamy na filmy: „Boże Ciało” i „Joker” oraz animację „Mój przyjaciel Ufik”. 7 listopada Kino Odra będzie nieczynne z uwagi na spektakl „Damski biznes” (bilety wyprzedane) a od 8 listopada szykujemy nową porcję filmowych obrazów! Obok „Rodziny Addamsów” (nie tylko dla najmłodszych!), horroru „TO: Rozdział 2” i „Obywatela Jonesa”, na pojedynczych seansach pokażemy też: „Blue Note Records: Beyond the Notes” w cyklu Kino Jazz, „Piłsudskiego” i „Legiony”. Zapraszamy do Kina Odra w Oławie. Bilety już od 12 złotych!


Boże ciało
„Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy to film, który podbił serca widzów i krytyków w Polsce i na świecie. Polski kandydat do Oscara jest obiektem zainteresowania wielu imprez filmowych – na chwilę obecną film otrzymał zaproszenia na prawie 60 festiwali, a prawa do dystrybucji zostały sprzedane na terytoria obejmujące niemalże wszystkie kontynenty. Ogromny sukces filmu jest w dużej mierze zasługą charyzmatycznego Bartosza Bieleni – debiutujący w głównej roli aktor za swoją kreację zebrał już szereg nagród. Tylko na Festiwalu w Gdyni otrzymał dwa wyróżnienia: uhonorowano go „Kryształową Gwiazdę Elle”, a Onet obwołał „Odkryciem Festiwalu”. Odtwórca roli Daniela zdobył również „Złotego Szczeniaka” na Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, a także nagrody dla najlepszego aktora: „Srebrnego Hugona” na a 55. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago oraz na festiwalach w Al-Dżunie w Egipcie i Bordeaux we Francji. Wybitna kreację Bieleni wciąż można podziwiać w kinie Odra. Zapraszamy do środy 6 listopada!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/boze-cialo/

Joker
Tylko do środy w Kinie Odra w Oławie!
Nominowany do Oscara Joaquin Phoenix wciela się w tytułową rolę w produkcji Warner Bros. Pictures Joker. Na ekranie partneruje mu laureat Nagrody Akademii Robert De Niro, natomiast za reżyserię odpowiada nominowany do Oscara Todd Phillips, który jest ponadto producentem i współautorem scenariusza do filmu.
Obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru. To oryginalna historia poświęcona wyłącznie temu bohaterowi, która nie została nigdy wcześniej zaprezentowana na dużym ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa portret Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/joker/

Rodzina Addamsów
Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…
Twórcy nowej opowieści o rodzinie Addamsów postanowili sięgnąć do źródeł. Inspirowały ich przede wszystkim klasyczne komiksy Addamsa z ich niezwykłym klimatem, specyficzną grafiką i celnymi, krótkimi podpisami. Choć Addamsowie są nieustannie popularni, nie było – do tej pory – pełnometrażowego filmu animowanego o ekscentrycznej rodzince. Powitajcie więc Rodzinę Addamsów w Kinie Odra. Zapraszamy od 8 do 14 listopada.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/rodzina-addamsow/

Obywatel Jones
Na ekranie Kina Odra obraz, który przez krytyków został okrzykniety jednym z najlepszych filmów w karierze reżyserki Agnieszki Holland. Ma formułę wystawnego widowiska historycznego osnutego wokół śledztwa prowadzonego przez niezależnego walijskiego dziennikarza Garetha Jonesa (James Norton) w sprawie głodu na Ukrainie w latach 30. XX w.  Jones (postać autentyczna) odkrył, że zyski, które sowieckie władze czerpały z handlu zbożem, nie są przeznaczane na produkcję żywności, tylko na budowę czołgów i karabinów oraz na realizację planu pięcioletniego. W efekcie miliony ludzi umierały z głodu a Zachód, robiąc z komunistami interesy, udawał, że tego procederu nie widzi. Na „Obywatela Jonesa” zapraszamy do Kina Odra od 8 do 14 listopada.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/obywatel-jones/

TO: Rozdział 2
W Kinie Odra tylko na 4 seansach – od 8 do 10 listopada!
Zło po raz kolejny wyłania się z cienia w Derry, kiedy reżyser Andy Muschietti ponownie gromadzi członków Klubu Frajerów — młodych i dorosłych — w horrorze „TO: Rozdział 2” powracając do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Film to reżyserowana przez Muschiettiego kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez krytyków globalnego przeboju kasowego To z 2017 roku, który zarobił na świecie ponad 700 milionów dolarów. Horror „To”, który definiuje na nowo ten gatunek filmowy, a zarazem wykracza poza jego ramy, stał się częścią kulturowego ducha epoki, a także zyskał status najbardziej dochodowego horroru wszech czasów.
W związku z tym, że zło wkrada się co 27 lat do miasteczka Derry położonego w stanie Maine, film „TO: Rozdział 2” ponownie gromadzi jego bohaterów — z których każdy już dawno poszedł w swoją stronę, tym razem jako dorosłych, prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/to-rozdzial-2/

Kino Jazz: Blue Note Records: Beyond the Notes
W ramach listopadowego cyklu Kino Jazz zapraszamy do Kina Odra na film „Blue Note Records: Beyond the Notes” w reżyserii Sophie Huber, który został pokazany po raz pierwszy na Tribeca Film Festival w 2018 roku w Nowym Jorku, a następnie na ponad 50 międzynarodowych festiwalach, zdobywając szerokie uznanie.
Jedna z najważniejszych wytwórni w historii jazzu, a tym samym całej amerykańskiej muzyki – Blue Note Records, to dom dla legend jazzu i wybitnych współczesnych artystów.
Historia założonej w Nowym Jorku w 1939 roku przez Alfreda Liona i Francisa Wolffa firmy, to przede wszystkim wybitne i przełomowe nagrania muzyczne, ale także swoista dokumentacja walki o muzyczną wolność, konfliktu między czystą sztuką i kulturalną komercją oraz idei muzyki jako siły transformacyjnej i rewolucyjnej. Wykorzystując materiały archiwalne, współczesne sesje nagraniowe oraz wywiady z ikonami jazzu i młodymi artystami „Blue Note Records: Beyond The Notes” ukazuje, jak współczesny jazz łączy się z hip hopem. Wartości prezentowane przez Blue Note sprawiły, że w jej katalogu znalazły się płyty takich artystów jak: John Coltrane, Thelonious Monk, Miles Davis, Bud Powell, Art Blakey, Horace Silver.
Dystrybutorem filmu „Blue Note Records: Beyond The Notes” w Polsce jest firma Musicine koncentrująca swoje działania na filmach dokumentalnych o muzyce i wybitnych jej twórcach.
Przypominamy, że Kino Jazz to nasz nowy cykl filmowy, który z pewnością ucieszy wszystkich miłośników dobrej muzyki. Spotkania z wyjątkowymi muzycznymi artystami na ekranie Kina ODRA rozpoczęliśmy w październiku od prezentacji sylwetki jazzowego symbolu – Milesa Daviesa a w najbliższych miesiącach zapraszamy na muzyczne filmy, których bohaterkami będą m.in. Aretha Franklin czy Ella Fitzgerald.
„Blue Note Records: Beyond the Notes” już 9 listopada o godz. 18:00 w Kinie Odra. Bilety normalne w cenie 18 zł i ulgowe w cenie 15 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/blue-note-records-beyond-the-notes/

Mój przyjaciel Ufik
Mały Willy przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!
Na wspaniałą i familijną przygodę zapraszamy jeszcze tylko do środy 6 listopada do Kina Odra. Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/moj-przyjaciel-ufik/

Święto Niepodległości w Kinie ODRA
10 i 11 listopada zapraszamy do Kina Odra na powtórki takich tytułów jak: „Piłsudski” (10.11 godz. 13.00) oraz „Legiony” (11.11 godz. 13.00). Dwa zupełnie różne gatunkowo filmy opowiadające o trudnym i skomplikowanym historycznie okresie walki o niepodległość. „Legiony” to film, w którym historia jest tylko tłem dla opowieści o miłości, przyjaźni i marzeniach. Historyczne postacie pojawiają się na drugim planie. Tymczasem „Piłsudski” jest filmem biograficznym, w całości poświęcony tytułowej postaci. Film „Piłsudski” będzie dostępny również w wersji z audiodeskrypcją (w kasie kina istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia na seans aparatu do audiodeskrypcji).

Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:

PIŁSUDSKI

LEGIONY