Kino Odra zaprasza na najnowszą produkcja Disneya. Premiera „Kraina Lodu 2” już od piątku!

0

Od piątku 22. listopada w Kinie Odra premierowo najnowsza produkcja Disneya – „Kraina Lodu 2”! Pierwsza część przygód Elsy, Anny i Olafa doczekała się dwóch Oscarów i Złotego Globu, nic więc dziwnego, że powstała kontynuacja i wreszcie doczekaliśmy się powrotu ukochanych bohaterów! Na ekranie Kina Odra wciąż oglądać możemy thriller szpiegowski „Ukryta gra” a do czwartku 21 listopada także animację „Angry Birds 2” i „Proceder” traktujący o życiu rapera Chady. Dodatkowo, dwukrotnie pokażemy „Kult. Film” opowiadający historię zespołu Kazika Staszewskiego (24 i 28 listopada o godz. 20:15) a na jednym seansie, dedykowanym kinomanom, seans „Carol” wraz z prelekcją Bartosza Solarewicza (21 listopada o godz. 18:00). Zapraszamy do Kina Odra w Oławie!


Kraina Lodu 2
W drugiej części „Krainy Lodu” Anna, Elsa, Kristoff, Olaf i Sven opuszczają Arendelle i udają się do starożytnego zaczarowanego lasu. Tam mają zamiar znaleźć źródło mocy Elsy, co pomoże im w ocaleniu królestwa…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/kraina-lodu-2/

Kult. Film
„Kult” to zespół, który na scenie rockowej w Polsce ma status legendy. Świetne teksty Kazika Staszewskiego, wyróżniające się aranżacje i utwory, które wychowały pokolenia, to wizytówka zespołu. „Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/kult-film/

Seans Kinomana: Carol
Ekranizacja powieści „Carol” Patricii Highsmith to kameralny melodramat, którego ambicją było pokazanie uczucia rozsadzającego obyczajowy gorset epoki. Film, który obejrzymy w ramach listopadowego Seansu Kinomana, dzięki najwyższej klasy aktorstwu, pięknym zdjęciom i muzyce realizuje to założenie z nawiązką, unikając przy tym sentymentalnego banału.
Obraz, który zdobył ponad 80 nagród i wyróżnień opowiada o romansie zamężnej, dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie (Cate Blanchett) oraz młodej, początkującej fotografki (Rooney Mara). Poznają się przypadkowo w Nowym Jorku, ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, szybko przeradzająca się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe lat 50., w których żyją.
Wybrane wyróżnienia: nagroda dla najlepszej aktorki i nominacja do Złotej Palmy w Cannes, 6 nominacji do Oscara, 5 do Złotych Globów, 9 do nagród BAFTA. Złota Żaba na Camerimage za najlepsze zdjęcia. Zapraszamy do Kina Odra 21 listopada o godz. 18:00. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie i online na kultura.olawa.pl. Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/carol/

Proceder
Tytułowy bohater, Tomasz Chada, to z jednej strony uliczny romantyk, niepoprawny artysta, niespokojna dusza, z drugiej uwikłany w przestępczą działalność i mający wyraźne problemy z emocjami samotnik. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Jeszcze tylko do czwartku 21 listopada w Kinie Odra.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/proceder/

Ukryta gra
Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky (Bill Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/ukryta-gra/

Angry Birds 2
Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/angry-birds-film-2/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu oznaczycie osobę, z którą chcielibyście wybrać się do kina. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.


WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 31 grudnia 2019) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.