Podpalenie fotela prawdopodobną przyczyną pożaru na ul. Grobli. Poszkodowani policjanci opuścili szpital

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

W niedzielę (24.11), ok. godz. 7:30 do służb dotarło zgłoszenie o pożarze na klatce schodowej w dwupiętrowym budynku przy ul. Grobli w Brzegu. Z obiektu ewakuowano 10 osób. Podczas działań ratowniczych poszkodowanych zostało dwóch policjantów z brzeskiej komendy.


– Nasi funkcjonariusze byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Policjanci przystąpili do ewakuacji lokatorów budynku, w którym doszło do pożaru, a następnie podjęli działania mające na celu ugaszenie źródła ognia. Na klatce schodowej było duże zadymienie, co spowodowało podtrucie gazami pożarowymi – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Do akcji zadysponowaliśmy 3 zastępy JRG z Brzegu. Łącznie z budynku ewakuowano 10 osób. Nasze działania polegały m.in. na ugaszeniu pożaru i podaniu tlenu poszkodowanym funkcjonariuszom. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie – informuje st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.

Poszkodowani policjanci zostali przewiezieni do szpitala w Brzegu, ale już opuścili placówkę medyczną. Jak dodaje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy – ich życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.