Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

W poniedziałek (25.11), na drodze między Kościerzycami a Nowymi Kolniami doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca osobówki potrącił rowerzystę. Niestety, pomimo podjętej próby reanimacji 50-letniego mężczyzny nie udało się uratować.


– Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy około godz. 17:00. 42-letni kierowca mercedesa poruszał się od strony Kościerzyc w kierunku Nowych Kolni. Na drodze potrącił rowerzystę ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności w jakich doszło do wypadku – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że również w poniedziałek (25. listopada), w Brzegu na ul. Wrocławskiej doszło do potracenia 12-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych. 64-letni sprawca tego zdarzenia stracił prawo jazdy, a wniosek o jego ukaranie trafił do sądu.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych oraz omijaniu rowerzystów. Obecna aura powoduje zmienne warunki na drogach, z kolei szybko zapadający zmrok sprawia, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są słabo widoczni.