Otwarto nowy komisariat w Grodkowie. Wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców Grodkowa [zdjęcia]

0

Dzisiaj (29.11) w Grodkowie została zorganizowana uroczystość otwarcia nowego komisariatu. Służbę będzie w nim pełniło 26 funkcjonariuszy z pionu prewencji i kryminalnego, oraz pracownicy cywilni. Policjanci z komisariatu w Grodkowie mogą być w pełni zadowoleni, gdyż warunki w jakich przyjdzie im pracować spełniają najwyższe standardy.


W otwarciu nowej placówki wzięli udział nadinsp. Dariusz Augustyniak – I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Jarosław Kaleta – Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, kadra kierownicza brzeskiej i grodkowskiej Policji oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.

We wrześniu otworzyliśmy posterunek Policji w Skarbimierzu-Osiedle, dzisiaj Komisariat Policji w Grodkowie. Stary od wielu lat nie spełniał już praktycznie żadnych wymagań. Dzięki współpracy z władzami lokalnymi pozyskaliśmy nieodpłatnie działkę, na której powstał nowy komisariat, który spełnia współczesne standardy. W środku znajdują się pomieszczenia biurowe oraz serce każdego komisariatu, czyli dyżurka, gdzie dyżurni pracują 24 godziny na dobę i są do dyspozycji obywateli – powiedział komendant Powiatowy Policji w Brzegu, insp. Mariusz Stelnicki.

Nasza praca w nowym komisariacie zmieni się diametralnie. Stary budynek, gdzie dotychczas mieścił się komisariat, wymagał poprawy warunków pracy już od 20 lat. Nowy budynek to jest milowy przeskok w jakości. Poprawią się warunki naszej pracy, a przede wszystkim przyjęć petentów. Generalnie ta inwestycja ma wielkie znaczenie społeczne oraz dla naszych pracowników – mówił o nowych warunkach pracy komendant Komisariatu Policji w Grodkowie, asp. sztab. Andrzej Grabny.

Od nowego roku w naszym województwie powstały dwa posterunki – jeden w Prószkowie, drugi w Skarbimierzu-Osiedle. W Grodkowie nareszcie otwieramy nowy Komisariat Policji, a to tak naprawdę dzięki pomocy władz gminy Grodków i środków przeznaczonych na modernizację Policji. Jest to nowy budynek, który powstał z potrzeby mieszkańców, bo tak naprawdę to mieszkańcy informowali na spotkaniach z naszymi kolegami czy władzami gminy, że taki nowy komisariat w Grodkowie jest bardzo potrzebny. Miejmy nadzieję, że policjanci będą zadowoleni z warunków pracy, a mieszkańcy z warunków w jakich są przyjmowani – dodała Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, podinsp. Marzena Grzegorczyk.

– Ważne było, by poprawić warunki pracy policjantów z naszej gminy. Wiedzieliśmy, że jest taki program ogólnokrajowy, współfinansujący powstawanie nowych komisariatów. Radni zadecydowali w jednym z głosowań o przekazaniu działki gminnej na rzecz Policji. To był tak naprawdę pierwszy etap. W międzyczasie wykonywaliśmy inne zadania, m.in. drogę dojazdową, budowę parkingu, a także złącza, które były ważne. Później czekaliśmy na decyzję Komendy Głównej. W tym czasie wspieraliśmy Policję przez dodatkowe służby z naszą Strażą Miejską. Co roku przekazujemy na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz oczywiście dokładamy się do nowych radiowozów, co ma miejsce kolejny raz – dodał Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Prawdziwa przeprowadzka rozpocznie się po tym weekendzie. Policjanci na dobre zagoszczą w nowym „domu” od poniedziałku (2.12). Ponadto policjanci z Grodkowa otrzymali dwa nowe radiowozy – Kię Sportage oraz Opla Insignia. Wszyscy nie kryją, że liczą na dodatkowy wzrost bezpieczeństwa mieszkańców gminy Grodków. Koszt budowy nowego komisariatu wynosił 3 658 787,26 zł.